Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen a jó fogkrém?

Milyen a jó fogkrém?

Figyelt kérdés

Ti milyen fogkrémet használtok? Azt hallottam, nem jó ha sls (sodium lauryl sulphate) van benne. És a fluoridnál is kicsit bezavarodtam, mert valaki ajánlja, valaki pedig azt mondja, hogy a természetes anyagokból készült fogkrémek jobbak. Xilit legyen benne?

Eddig ezeket néztem, de még nem próbáltam: parodontax complete prtection, dontodent, elmex sensitive, curapox enzycal. Továbbá vannak a fluorid nélkül fogkrémek. Melyik vásároljam, nektek melyik jött be?



2021. febr. 5. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én Colgate-t használok, de csak azért, mert ezen nőttem fel, reklámokban is ezt láttam mindig. Nem igazán törődök az összetevőkkel.
2021. febr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fluorid egy fertőtlenítőszer. Az a dolga a fogkrémben, hogy kinyírja a fogszuvasodást okozó bacikat ott is, ahova a fogkefével közvetlenül nem érsz oda. Abban a dózisban, amennyi a fogkrémben van, ha nem nyeled le direkt, nem ártalmas. Ha több tubus fogkrémet szándékosan megennél, úgy már megártana. Gyerekeknél kell figyelni, főleg ha felnőtt fogkrémet használnak, hogy csak borsónyit szabad nyomni a fogkefére, nem egy egész csíkot (és egy felnőttnek figyelni kell a gyerekre, hogy ne nyeljen le túl sokat).


A többi összetevő a fogaid szempontjából nem olyan lényeges. Lehet még benne hidrogénperoxid, amitől egy kicsit fehérebbek lesznek a fogaid (meg egy nagyon-nagyon picit a fogzománcot is károsítja, valamit valamiért ugye).


Ha csökkenteni akarod a fluoridterhelésed, akkor inkább reggel használj fluorid nélküli fogkrémet, este fontosabb a bacik irtása, mert az esti fogmosás után egész éjjel rend lesz a szádban, a reggeli fogmosás kevesebb ideig hat a tízórai/ebéd miatt.

2021. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fluorid fontos összetevő. Ha fluorid nélküli fogkrémet használsz, ami amúgy jellemzően drágább is, mint a fluoridos, akkor lényegében olcsóbban jössz ki, ha egyáltalán nem használsz fogkrémet. A lényeg a fogkefe dörzsölő hatása, ez távolítja el a lepedéket, amiben a fogszuvasodást okozó baktériumok szapodorodnak. A második fontos dolog a fogközök tisztítása, erre való a fogselyem vagy a fogköztiszító kefe. A harmadik eszköz a fogkrém, ami annyira amúgy nem fontos, mint amennyire reklámozzák. Jó leheletet ad, pici dörzshatása is van.

Ami pedig a fogkrémben veszélyes lehet, az a triklozán és egyes habosítóanyagok. A fluorid az ivóvízben is benne van, olyan koncentrációban valószínűleg hasznos.


Összességében a fogkefe és a fogselyem ezerszer fontosabb, mint a fogkrém a szájápolásban. Persze mindenki hozzászokott már a fogkrémezéshez.

2021. febr. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3, Magyarországon van fluorid az ivóvízben? Mert itt ugye nincs külön fluorid hozzáadás a vízműben. A természetes mennyiség olyan jelentős?
2021. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!