Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen az élet mínusz 2 db...

Milyen az élet mínusz 2 db nagyörlővel? Érdemes pótolni (implantáció)?

Figyelt kérdés

Hamarosan eltávolitják a bal alsó 2. nagyörlőmet és a jobb alsó 2. nagyörlőmet. A bölcsességfogaim nem nőttek ki (fent sem), tehát ezek a leghátsó fogaim.


Milyen lesz utána?

Fura lesz, hogy fent megvannak a 2. nagyörlőim, alul meg hiányoznak?

Lehet így élni egyáltalán? (Normálisan enni pl.)

Vagy érdemes lenne rögtön az extrakció után elkezdeni a pótlást?



2021. febr. 7. 15:36
A kérdező szavazást indított:
Nem gáz, csak max fura lesz az elején
Kelleni fog az implantáció
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Kelleni fog az implantátum, mert a szemközti fogak, amelyeknek nem lesz párjuk kijjebb jöhetnek, kimozoghatnak. Legalább is nekem ezt mondta az orvos. Én vállaltam az implantátumot (első nagyőrlő helyére).
2021. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Ez így igaz. Mivel a felső k már nem tudnak majd mivel osszeharapni, el fognak indulni lefelé. Persze nem egyik napról a másikra. De ha harmonikus harapást szeretnél es meg is engedhetetd magadnak mindenképp ajanlatos a pótlás alul
2021. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
milyen árban vannak a fogpótlások (én is tervezem)bármilyen tanácsnak örülök.
2021. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem bal alul egyáltalán nem maradt nagyőrlőm... Énis kiváncsi lennék hogy hol és milyet érdemes csináltatni, ugye mivel nincs mihez pótolni itt már csak implantátum jöhet szóba, meddig jól ezek kb? Egy életre lehet vele tervezni normális ápolás mellett, vagy tönkre mennek idővel ?
2021. ápr. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andyka09910622 válasza:
100%
Sziasztok! Leírom Nektek az én saját tapasztalataimat, hátha segítség Nektek. Nekem 6 évvel ezelőtt vették ki a bal alsó nagyőrlőimet (2 egymás mellett lévő rágófog). 6 éve nem történt semmi. Most úgy döntöttem minden szempontból (esztétika, szájhigénia, rágás, emésztész) jobb lenne ha lenne ott fog. Ugyanahhoz a szájsebészhez mentem vissza aki kiműtötte a tönkrement fogaimat. Sajnos 6 év alatt teljesen elsorvadt ott a csont, hiszen nem használtam, így csontpótlással kellett kezdeni. Friss az élmény, 2 napja történt. Maga a műtét kb 2 óra volt, helyi érzéstelenítéssel, egyáltalán nem fájt, inkább kimerítő volt. Másnapra úgy néztem ki, mint aki növesztett még egy fejet, iszonyatos fájdalom, 3 óránként cataflam, szájzár, bébi ételek és turmixok fogyasztására voltam/vagyok képes kizárólag. Mára kicsit lejjebb ment a duzzanat (kaptam antibiotikumot is) de még mindig fáj, a varratok kicsinálják a számat, mindenhol szúrnak. Szóval csontot pótolt és két implantátumot is betett. Ez hatalmas meló és nagyon megterhelő a szervezetnek, de szerintem megéri! Életre szóló garancia van rá, legalábbis az én orvosomnál, persze a feltételeket betartva (rendszeres kontroll vizsgálat, megadott szájhigéniás folyamatok elvégzése) A csontpótlás 6-8 hónapig épül-gyógyul, utána teszi fel a fogakat. Azt hiszem egy hős vagyok, a dokim pedig vérprofi! Szerdán megyek az első körös varrat szedésre. Egyelőre ennyit tudok mesélni. Remélem valamelyikőtöknek hasznos volt a sztori. De a konkrét válaszom amúgy az, hogy mindenképpen érdemes az implantátumot megcsináltatni (bár nem olcsó mulatság, nekem egy kocsi ára lesz a számban) és mindenképpen minél előbb, hátha el tudod kerülni a csontpótlást. 🙂
2021. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mik a fejlemények azóta?
2021. okt. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a csontpótlás miatt ennyire körülményes vagy alapból ilyen az implantátum behelyezés?

csontpótlás nélkül és vele mennyibe került?

2021. okt. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!