Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyelvvel ki lehet lökni egy...

Nyelvvel ki lehet lökni egy fogat, ha sokáig piszkálják?

Figyelt kérdés

Anyukám régebben volt fogorvosnál, be kellett tömni az egyik fogát. Azt mondja, hogy furcsa lett a tömés. A két fog között lett egy kis hézag, ahová berakodott az étel. Ő meg mindig, folyamatosan a nyelvével lökdöste ki onnan az ételmaradékot, kb. egész nap ezt csinálta. Kb. 8-10 hónapon keresztül ezt csinálta. Mindig mondtam neki, hogy egyen, utána mossa meg rendesen a fogát, utána nem kell piszkálni. Ennek ellenére ő egész nap piszkálta a nyelvével. Erre ma reggel amikor csinálta, elmozdult a betömött foga, most lötyög.


Szerintetek van összefüggés?


2021. febr. 14. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Egészséges fog és íny esetén nem igazán, de persze ha alapból valamiért kicsit lazább a fog, azon tud ezzel jobban lazítani.
2021. febr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűbb,hogy eltört az a fog . Én is jártam így egy gyökérkezelt fogammal ,egyik pillanatról a másikra megmozdult ,aztán kiderült,hogy kettétört az ínyre merőlegesen,csak nem látszott.
2021. febr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es: ilyenkor mit kellett csinálni? Foghúzás? Műfog?
2021. febr. 14. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom nálam mi volt ,húzás,ezzel már nem lehetett mit kezdeni .
2021. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!