Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudnám eltüntetni a...

Hogyan tudnám eltüntetni a "torokból jövő" rossz leheletet?

Figyelt kérdés

Minden fogamat megcsináltattam, már egy sem rossz.

A gyomromból nem jön, mert az tudom milyen, méterekről érezni szinte, és állandóan érződne, néhány év alatt kiderült volna, mert nagyon sokat vagyok társaságban.


Már letettem az alkoholos szájvizet is, csak zérót használok. Mindig rágózok, igyekszem friss mentolosat használni. A nyelvemet is rendszeresen tisztítom.


Viszont nevetéskor, vagy hangosabb beszédnél, amikor a torokból nagyobb "erővel" jön a levegő, akkor kicsit ilyen állott szagot érzek, de nem durván, csak zavar. Sima beszélgetésnél hála az égnek nem érződik, legalábbis nem volt még negatív reakció, illetve én is érezném maszk alatt, meg maszk nélkül sem.


Nagyon-nagyon ritkán (fél évente) egy kis pöttynyi mandulakő kijön látható helyen, viszont az elmúlik 1-2 nap alatt. Viszont félek, hogy ezekszerint lehet, hogy nem látható helyen mélyebben is lenne néhány, és emiatt van a rossz lehelet a fent említett esetekben?


Valahogy tudnám kezelni ezt a dolgot? Mi az oka ennek?


2021. febr. 17. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez tenyleg lehet mandulakotol. Sajnos van,aki hajlamosabb ra.

Igyal tobb vizet, az tuti segit rajta, de veglegesen elmulni nem tudom, mitol tud.

Tudtommal attol lesz, hogy a mandulank felszine nem sima,hanem gorongyos,vannak kis barazdak,melyedesek es oda be tud ulni az etelmaradek. Undi dolog,de nem tehetunk rola,hogy ilyen alaku.

Szerintem,ha ennyire odafigyelsz a szajhigieniadra, akkor lehet, hogy csak te erzed kellemetlennek es masnak fel sem tunik.

2021. febr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A mandula lehet más tüneteket nem produkáló, enyhe gyulladásban. Az orvos enyhén megnyomja és ha váladék távozik a mandulából lehet, hogy további vizsgálatra lehet szükség. Ez a kérdésben leírt tünetek okozója lehet kis mértékben, de zavaróan nem hiszem. Szóval megnézetném a mandulámat.
2021. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!