Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínyig letört, elrohadt fogat...

Ínyig letört, elrohadt fogat mennyire komplikált kihúznia az orvosnak? Sokkal nehezebb művelet mint egy sima húzás? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Kemény csontra véletlenül ráharaptam erőteljesen aminek köszönhetően letört hátul a bölcsességfogamból egy jó darab.. Majd rohamosan el is kezdett romlani és tovább törni. Mivel nagyon tartok a fogászati beavatkozásoktól ezért nyilván az utolsó pillanatig vártam vele.. Már nagyon fáj is.. Már csak egy kis része van kint az ínyemből. Az ilyen fogat mennyire nehezen tudja eltávolítani a fogorvos? Jobban " megkínozza " a pácienst?

2021. febr. 21. 02:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Maszek orvos nem, állami igen, mert ott spórolnak a fájdalomcsillapítóval, és olcsót használnak. Szájsebészeti műtét, a fog kivésése. Jól érzéstelenítve semmit sem fogsz érezni. Privát orvosnál.
2021. febr. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából nekem nem a fájdalommal van a problémám hanem az idővel úgymond. Nem bírom sokáig nyitvatartani a számat. Sajnos hányingeres, öklendezős fajta vagyok. Ezért rémálom nekem a fogászat és gondolom a fogorvosnak is ha én ülök a székében.
2021. febr. 21. 02:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Csináltak nekem ilyet szájsebészeten, államin, nem tartott sokáig, nem fájt. Persze kellemetlen volt rendesen.
2021. febr. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Jövő héten megyek hasonló beavatkozásra. Félig kinőtt alsó bölcsességfog szájsebészeti eltávolítása.

Ugyanaz a félelmem mint neked. Nekem erre nyugtatót (Frontin) javasoltak. Az segít ellazulni.

2021. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon unalmasak már ezek a spekulációk, meg rágalmazások, hogy az "állami" fogorvos spórol a fájdalomcsillapítón (érzéstelenítő injekciónak hívják egyébként és pontosan ugyanazt használják, mint a maszek orvosok, csak vannak gyengébb képességű versenyzők, mint pl te is első válaszoló, akiket ennyire könnyen meg lehet vezetni). Nem, ő sem élvezkedik arra, mint ahogy bizonyára te sem, hogy a képébe visítoznak ,meg kapálóznak, hogy a kezelendő terület jól el legyen zsibbasztva, az legalább annyira a fogorvos érdeke is, mivel őt veszik elő, ha a páciens fájdalmában kapálózik és emiatt személyi sérülés történik. Ehhez egyébként csak egy icipici józan paraszti ész kellene, hogy az ember erre rájöjjön, de nyilván egyszerűbb hozzá nem értőként szidni mindent és mindenkit.


Kérdező: egy foghúzás nem attól lesz könnyű vagy nehéz, hogy mennyi van meg a fogból. Lehet attól még az a világ legegyszerűbb húzása is, mert mondjuk a fog körüli gyulladásnak köszönhetően már "felpuhultak" a szövetek, mint ahogy az is lehet, hogy hiába van meg a fognak a teljes egésze, de sajnos a gyökerei viszonya az állcsonthoz illetve az abban található képletekhez nem ideális és esetleg emiatt szájsebészeti műtét kell. Mindig érdemes emiatt először fogorvoshoz menni, rengetegen járnak úgy, hogy egyből rohannak szájsebészhez jó pénzért, majd kisül, hogy éppenséggel akár a körzetes fogorvos is kivette volna pont így, csak mondjuk ingyen. Azt meg el ne hidd, hogy attól lesz valami rossz élmény, mert körzetes orvosnál voltál! Mint ahogy fentebb is írtam: az orvos érdeke is, hogy minden rendben menjen, hiszen ő sem szeretne börtönbe kerülni.

2021. febr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hudd el vannak olyan eszkozeik, amivel bármilyen fogat kitudnak szedni pikk-pakk. Bár tényleg elég nagy felelőtlenség ennyit váratni.
2021. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A “maszek” fogorvos/szájsebész is “államiban” tanult, valószínű, ott is dolgozik a magánpraxis mellett. Azt kell nézni, ki a tapasztaltabb. A Szentkirályi utcai FOTE-n mindennap van páciens.
2023. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!