Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggeli előtt, vagy után kell...

Reggeli előtt, vagy után kell fogat mosni? Hogy higiénikusabb?

Figyelt kérdés
Többen furcsának találják a rokonaim, ismerőseim közül, ha valaki reggeli után most fogat és nem pedig rögtön ébredés után. Én úgy gondolom, hogy nincs értelme reggeli előtt megmosni, hiszen akkor azonnal “piszkosak” lesznek a fogak megint. Ti hogy szoktátok? Hogy higiénikusabb?

2021. febr. 21. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én reggeli után és este szoktam
2021. febr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Utána nyilván.
2021. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Étkezés után kb fél órával ajánlott, közvetlenül utána nem, mert a fogzománcot kikezdhetik a savak.
2021. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen reggeli után kell fogat mosni, hogy a reggeli"piszok" is a lefolyoban végezze. De! Akkor meg kell válogatnod a reggelidet ebböl a szempontbol is, mert egyes ételek fellazitják(?) a fogzománcot. Vagy vársz néhány orát és utána mosol fogat (Igaz, akkor már hasonlo megfontolásbol érdemes megvárnod a tizoraidat, (vagy ebédedet?) hiszen a tizorai- illetve ebéd"piszok" se maradjon a szádban.:-))) (Uzsi, vacsi hasonlo megfontolásokat kiván!)
2021. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogkrémek tisztítószerek, azaz kémiai összetételüknél fogva a hatóanyagok az ún. detergensek. A mosás kémiai folyamata alapján a detergensek nem azonnal hatnak, éppen ezért fogmosás után 1,5 óráig nem célszerű sem enni, sem inni. Én magam ezt a szabályt 20 éve tartom, szóval ez nem bort iszik, vizet prédikál eset.


Ebből következően ha az ébredés és a reggeli között eltelik legalább 1,5 óra, fogat moshatsz akkor, azonban talán praktikusabb az étkezés után, kis hatásszünettel elvégezni a fogak tisztítását.

2021. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!