Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kèrhetek még 1 adag antibiotik...

Kèrhetek még 1 adag antibiotikumot ha nemrég szedtem?

Figyelt kérdés

Van egy törött fogam ami először február 5-én kezdett el fájni (annyira hogy nem tudtam rendesen aludni és a fájdalomcsillapítók nem segítettek). Február 8-án kaptam antibiotikumot (Augmentin Duo). Pár nappal később megszűnt a fájdalom és február 16-án fogyott el az antibiotikum. 2 nappal ezelőtt viszont megint elkezdett fájni, ugyanolyan durván.


Jövő hét csütörtökön fogja eltávolítani a szájsebész ezt a fogamat, de félek hogy nem lesz hatásos az érzéstelenítő mert megint be van gyulladva...? Érdemes lenne még egy adag antibiotikumot végigtolnom? Arra gondoltam hogy holnap telefonálok és iratok fel.



2021. febr. 23. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ezekről a kérdésekről az orvosodnak kell határozni, az antibiotikumok nem véletlenül vénykötelesek, jobb esetben nem is írják fel, csak azért mert a beteg odatelefonál, hogy "kell". Persze lehet, hogy esetedben indokolt, de ne "odatelefonálj felíratni", hanem beszéljétek át az orvosoddal az aggályaid és a további teendőket.
2021. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg, de szerintem flector porral tobbre mennel, kerdezz ra, hogy azt felirnak-e. Baromi gyulladt foggal szedtem, segitett.
2021. febr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Flector por van itthon éppen, de azt még nem próbáltam. Ha jól látom ennek ugyanaz a hatóanyaga, mint a Cataflamnak...? Cataflamot (50 mg) hiába szedtem, nem enyhített a fájdalmon.

Ami valamennyire segít: 2 db Algoflex Rapid (800mg ibuprofen) + fél óráig az arcomhoz nyomok egy jégakkut. Ez kb 3-4 órára segít aztán megint nagyon fáj. :/

2021. febr. 23. 21:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is a Flector vált be fogműtét után. De mindenképp hívd fel az orvosod minél hamarabb. Jobbulást!
2021. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Több hónap, mire antibiotikum kúra után visszaáll az eredeti állapot. Semmi szükség nincsen újra szedni azt. Nekem is úgy volt bölcsességfog műtétem, hogy a két fog között eltelt 3 hét, csak az első előtt kellett antibiotikumot szednem.
2021. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom nem aktuális már. Ugyanebben a cipőben járok, és felírtak másodjára is antibiotikumot.

Nálad azóta mi a helyzet?

2021. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem kaptam 2. adag antibiotikumot. Szerencsére elmúlt a fájdalom a kérdés kiírása utáni 3. napon.

Holnapután lesz a műtétem.

2021. márc. 2. 18:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Szorítok.

Majd írd meg kérlek milyen volt

2021. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Túl vagyok rajta.

injekció kicsit rossz érzés volt

utána fúrás meg mittudomén mit csináltak (ketté vágták)

egyszer éreztem egy éles fájdalmat (de nem olyan durvát), kaptam még egy adag érzéstelenítőt

aztán egy kis ráncigálás és kijött :D

Nagyon meglepődtem és pozitívan csalódtam, nem volt vészes. A hangulat is jó volt, közben ment zene.


Ha budapesti vagy szívesen megírom hogy hová járok, nagyon jófej ott mindenki és profik.

2021. márc. 4. 12:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm, aranyos vagy :)

Meg nyugtató ilyet is hallani.

Nem vagyok bp.i.

Azóta sincs fájdalmad? Jobbulast 🤗

2021. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!