Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most akinek fáj a foga,mit...

Most akinek fáj a foga,mit csinál,hogy bírja? Minden rendelés szünetel,ahova betelefonáltam.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,egy rossz fogam se volt ezidáig,és most ,mikor el kellene vele battyognom,mert fáj(periodikusan ,utoljára pénteken fájt ,de akkor irdatlan rossz volt,két gyógyszert is vettem be)nem tudják kezelni.

Szerintem a bölcsességfogam is nő,vagy van bele valami,mert olyan fájdalmam volt,hogy a fejemtől ,a fülemen keresztül a torkomig tompán éreztem az arcom,kis szájzárral, lüktetett,már nyöszörögtem ...

Jelzem,mind magánorvos,akit hívtam és elvileg dolgoznak,de ezt biztosra nem tudom.

Hármat hívtam,egy fel se vette,annak írtam tegnap egy üzenetet, még választ nem kaptam.

A másik kettőt elértem ,az első mondta,hogy májusig nem dolgozik, utóbbi pedig azt,hogy jelenleg megnézni is max 2 hét múlva tudja, de kezelést április végéig nem vállal. Szuper egészségügyi ellátás! Nem az ő hibájuk ,hanem a rendszeré,de ilyenkor egyáltalán mit lehet tenni?Debrecen mellett lakok,itt az sztk-s fogászat csak sürgősségi eseteket lát el(letört fog,baleseti sérülés,súlyos vérzés, állkapocs törés),kihúzni ki tudnák,de könyörgöm, még csak tömve sem volt,nem fogom kihúzatni! Bár érdekes ez az egész ellátás,mert hallottam ismerőstől,hogy ő Debrecenben lakik és jelenleg is jár kezelésre sztk-ba... mondom ,mi van?! én is mennék oda,de ott meg nem fogadnak 😒

Most annyi megoldás maradt,hogy áprilisig,ha fáj, gyógyszeren fogok élni.

Van valaki hasonló helyzetben? Ti hogy bírjátok?



2021. febr. 24. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, ott hogy megy, de itt az ilyesmi simán beletartozik a sürgősségi fogászatba. A körzetihez mennék.
2021. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha Debrecenhez tartozol akkor köteles fogadni. Bebattyogsz az sztk-ba és aki ügyeletes meg kell hogy nézzen.
2021. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Ügyelet, addig is vegyél Listerine Total Care-t a sötét lilát, ne az alkohol menteset, azzal öblögetsz időnként és leviszi a gyulladást.
2021. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk - kisváros - békeidőben a következőképpen zajlik az időpontkérés az SzTK-ban

Fáj? Igen. Éjjel is? Nem. Akkor 5 hét múlva van időpont

Tanulva az esetből a következőt javaslom:

Fáj? Igen. Éjjel is? Igen, igen, igen.

És beengednek azonnal.

Javaslom kipróbálni.

2021. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk van fogászat dögivel. Van ismerősöm aki most jár Sztk-ba fogat csinaltatni. Én meg magánba. Egy hétre kaptam időpontot fogfájással. (Sopron) szerintem próbálkozz még mert lennie kell rendelésnek. Az hogy egyszer nem veszik fel az nem jelent semmit. Nekem 16. próbálkozásra vették fel legutóbb.
2021. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Menj be személyesen időpontért, tapasztalatom szerint sokkal többet ér. Jelezd azt is, hogy már fáj a fogad.
2021. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én budapesti vagyok, de itt van sürgősségi ellátás. Karácsony előtt nagyon bedurrant az egyik fogam, másnap elsétáltam, elláttak, időpont sem kellett. Gyökérkezelés volt. Nem tudom elképzelni, hogy más városokban ne lenne kötelező ez az alapellátás. Nézd meg hova tartozol helyileg, s abba a szakrendelőbe menj el.
2021. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát most én is így vagyok hogy alig bírom már ezt a fajdalmat. De én semmi pénzért nem mennék el fogorvoshoz.
2021. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!