Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ilyen undorító az...

Miért ilyen undorító az összes fogkrém?!

Figyelt kérdés
Rengeteg félét próbáltam már, az ízüktől, és az állaguktól is teljesen kivagyok! Akár gyerek- akár felnőtt fogkrém! Most komolyan, semmit nem találtam a neten erről, nem hiszem, hogy egyedül vagyok ezzel, nyugtassatok meg! Ma készítettem házi fogkrémet, annak már az illata is nagyon tetszik, nemsokára ki is fogom próbálni, de biztos vagyok benne, hogy tetszeni fog! Eleve nem is az a krémes, undorító állag, hanem enyhén darabos, tuti nem lesz olyan érzés, mintha egy benyeltem volna egyben egy tubus mentolos krémet amitől csak öklendezem és feldagadt vörös szájjal létezem még vagy fél órán keresztül!! (Kevés fogkrémmel is ugyanez volt a helyzet, fél borsónyit nyomtam a kefére, és nem elég, hogy gusztustalan volt a szaga, íze, állaga is, de még a pofám is feldagadt és bevörösödött tőle, mármint a szám és KÖRNYÉKE! Hogy lehetne így utcára menni?! Mint aki lovat szopott már elnézést...
2021. febr. 26. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Allergia?
2021. febr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is allergia, allergiás vagy a mentolra, keress olyat amiben nincs.
2021. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja, és ha valaki épp fogat mosott, akkor legalább fél óráig be sem megyek a fürdőbe, vagy ha nagyon muszáj, akkor is úgy, hogy nem veszek levegőt, ja és a leggusztustalanabb, amikor a mosdóra van rakódva fogkrém darabka, és mikor lemosom, akkor egyből jön az a rohadt erős mentol szag! Egyszerűen utálom, a világból ki lehet kergetni vele! Miért nincsenek citrusos fogkrémek?! Mert amikben vannak citrusfélék, azok mellett is ott van a menta/mentol. Mégis mire jó ez? Szerintem irtó büdös a menta/mentol... Mikor ilyennel mostam fogat, esküszöm úgy éreztem magam, hogy bár ne kellett volna, még előtte is jobb illatú volt a szám...
2021. febr. 26. 13:56
 4/18 anonim ***** válasza:
Akkor itt a mentollal lesz a gond ezek szerint.
2021. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, rosszabbra számítottam :) Na de ha allergia, akkor miért undorodom az egésztől? Nekem jobban bejön a citrusos íz/szag, és hogy kis szemcsés. Nem pedig az, hogy erős mentolos, és színtiszta krémes állag. Mert nekem az nem krém, hanem inkább rém. Viszont minden más kozmetikumban meg szeretem a krémeket, de amit a számban kell használni, az valahogy gusztustalan számomra, akármilyen ízű, szagú is. Egyébként semmilyen allergiáról nem tudok, lehet, hogy akkor még is van egy? Végül is mindegy, lehet ez a házi fogkrém majd megoldja a gondot.
2021. febr. 26. 13:59
 6/18 anonim ***** válasza:

Remelem a hazi fogkremed alapja nem a szodabikarbona, mert az szetcseszi a fogzomancod!

Valoszinuleg allergias vagy a mentolra, vagy valamelyik osszetetelere.

Ketlem, hogy nem talaltal errol semmit a neten, mert beirod, hogy fogkrem allergia, es gyakorlatilag tobb ezer cikk jelenik meg a temaban!

Egyebkent elvileg van erre is allergiavizsgalat, szoval mindenkeppen nevezz be egyre, mert ha csak a mentol a problema, az konnyen orvosolhato.

Rengeteg “mentes” fogkrem, fog tabletta, por, stb letezik manapsag, szerintem erdemes lenne tovabb probalkozni. Ezeket nem biztos, hogy boltban megkapod, hanem rendelni kell.

Nyugodj meg picit, biztosan van megoldas, csak keresni kell :)

2021. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igen, de nem találtam még soha olyan fogkrémet, amiben ne lenne. Ami citrusos, amellett is van menta, tehát minimális mennyiséget is megérzek, és büdösnek tartom. Ha meg van számomra jó, az tuti megfizethetetlen, mert nem keresek jól.
2021. febr. 26. 14:01
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Konkretan 1 masodperc volt.

Kerdezo, te nem tudod hasznalni az internetes keresot, vagy mi? :DD

2021. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Na előszor is, ha irritációt okoz, akkor valószínűleg allergiás vagy valamely összetevőre. Ez nagyon gyakran a mentol, de mivel nem vagyok távbőrgyógyász, mindenképp javasolnám, hogy keress fel ezzel kapcsolatban egy szakembert.


A fogkrémnek majdhogynem egyetlenegy feladata van, mégpedig a fluoridálás. Előfordul, hogy valaki éppen a fluoridra allergiás, de ez rettenesesen ritka, vizsgáltasd ki bőrgyógyásszal!!!

Na most, a te házi fogkrémedben van fluorid? Ha nincs akkor kb teljesen felesleges használnod. A darabosság, amit mondasz, kifejezetten káros, mert karistolja a fogzománcodat, erőteljesen koptatva azt. Nem véletlenül nem javasolják a fehérítős fogkrémeket sem rendszeres használatra, hiszen ők is az abrazivitásukkal érnek el fehérebb mosolyt, ami túlzásba véve már káros.


Elmex mentolmentes fogkrémét próbáltad már?

2021. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, van benne kevés szódabikarbóna, és tudom, hogy nem tesz jót hosszútávon. De már tényleg valami kell, mert nem tudom használni ezeket a fogkrémeket. Lehet tényleg csináltatnom kéne egy allergiatesztet. De igazából nem tudom, ha fél óra múlva elmúlik, akkor is allergia? Bár teljesen mindegy, mert ettől függetlenül nem szeretem a menta/mentol szagát, sem az ízét. De köszönöm a válaszod! :) Nem számítottam rá, hogy normális válaszok fognak érkezni, elég indulatosan fogalmaztam.
2021. febr. 26. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!