Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lyukadnak ki a fogaim...

Miért lyukadnak ki a fogaim állandóan? Lehet genetika?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta rosszak a fogaim, már rengeteg be van tömve. Anyukám mindig fontosnak tartotta, hogy rendesen ápoljam a fogaimat már gyerekkoromtól kezdve. Naponta 2x mosok fogat 2 percig alkalmanként (oral-b elektromos fogkefém van és van rajta ilyen időzítő, így mindig betartom az időt). Évek óta ilyen fogkeféket használok és szájvízzel is öblögetek naponta 1x, mégis romlanak a fogaim, ami nagyon bánt. Naponta egy kávét megiszok, ami lehet, hogy közrejátszik benne, de utána mindig megmosom a fogaim. Miért szuvasodnak sorra el a fogaim? Mit tehetek ellene? 24 éves vagyok és nagyon bánt, hogy ennyi tömött fogam van már. Lehet, hogy a genetika is közrejátszik?

2021. febr. 28. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
genetika. Esetleg kezeletlen reflux.
2021. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%
Igen, nekem is sajnos ilyenek a fogaim, én is rendszeresen mosom, a technikával sincs gond, szájvizet is szoktam haszálni... Amit javasolni tudok az a félévenkénti fogorvos látogatás.
2021. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

Igen, egyertelmuen lehet csaladi halmozodas egy agresszivebb szajflora mögött. De takarózni nem lehet vele.

Sajnálom, hogy annak ellenére, hogy így odafigyelsz is rosszak a tapasztalataid.


A szajhigeneden még annyival javithatnal esetleg, hogy önellenőrzés céljából vasarolsz plakkfesto tabblettat, es megnezed valoban mindenhol jó-e a fogmosas.

Fogköztisztitassal is fontos lenne kiegesziteni a rutint fogselyemmel vagy fogkoztisztito kefevel.

Nyelvtosztitastol se feletkezz meg, az egyik legnagyobb bakterium rezervoar.

Ezen kívül fluoridos szajoblogetot hasznalsz? Az ilyen nagyon atlag listerin nem er semmit a te esetedben, max leheletfrissites.

+1 Elmex gél. Gyogyszertarban kaphato, nagyon magas fluorid koncentracioju keszitmeny. Heti egyszer szabad használni egy fogmosas alkalmával. Prevencióban nagyon jó.


Ennyit tudnék javasolni. És a szigorú félévenkénti kontrollt, hogy már az első kisebb problemaknal be lehessen avatkozni :)

2021. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!