Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Corsodyl okozhat-e ízlelési...

Corsodyl okozhat-e ízlelési problémát?

Figyelt kérdés
Nem nagyon érzem a sós ízt. Kerestem a leírásban a mellékhatást, de nem találtam. Tapasztalt valaki ilyet? Csak 2 napja használom az oldatot.

#Corsodyl #ízlelési probléma
2021. márc. 6. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Páromnál és nekem is gondot okoz a használat után az ízérzékelés. Nem is nagyon használjuk, csak pl. foghúzás után, vagy ha afta van a számban (sajnos előfordul pár havonta).
2021. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nálam is okozott minden egyes alkalommal.
2021. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, 3 fontos mellékhatása lehet a klorhexidinnek (ez a hatoanyaga a corsodylnak):

Ízvesztés, nyalkahartya és a barnás elszíneződése, kismértékű nyálkahártya irritáció.

De mindegyik enyhe, es a hasznalat befejeztével mind eltűnik :)

2021. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogyne okozna
2021. márc. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Nem mellékes ez mostanában. A gond az, hogy nem tapasztalok minimális javulást sem. Kb. 14 nappal fogkőeltávolítás után jelentkezett a probléma, lehetséges, hogy a fogorvosnál gyűjtöttem be valamit, ami ilyen hosszú idő után jelenik meg?
2021. márc. 6. 15:04
 6/9 A kérdező kommentje:
A javulást az ínygyulladásra értem.
2021. márc. 6. 15:07
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha 14 napig ínygyulladásod van az nem normális. Az se, hogy fogkőleszedés után begyullad az ínyed, kivéve, ha több év masszív fogkövét kell leszedni.


Kéne antibiotikum rá, háziorvosod hívd fel!


Ja és javaslom, hogy használj inkább pár napig listerine gum protection szájvizet (ez nem a normál listerine, az üvege is jóval kisebb, és piszkosul drága is (1600 forint), de nekem corsodyl helyett sokkal jobb volt

2021. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint izvesztest vagy ingyulladast taoasztalsz 14 nappal később?
2021. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a pontatlan fogalmazásért. A fogkőleszedés után eltelt 14 nap, amikor tapasztaltam az ínygyulladást, amelyet még aznap kezelni kezdtem kezdtem Corsodyllal. Ma, a 3 nap reggelén nem éreztem, hogy javult volna a gyulladás. Nem tudom, milyen gyorsan kellene hatnia, de mindenesetre, ma este még kapott egy esélyt a klórhexidin. Köszönöm a tippeket!
2021. márc. 6. 22:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!