Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehetnek fehér foltok a...

Mitől lehetnek fehér foltok a fogaimon?

Figyelt kérdés

Egyesek szerintem kiskoromban olyan antibiotikumot kaptam, ami ezt művelte a vasfogaimmal.


Elől a felső metszőfogaim közepén vannak, a szem fogaimon pedig az alján vannak fehér foltok.


Ez veszélyes lehet? Mármint lehet neki következménye? Van valami megoldás rá?



2021. márc. 8. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem is van egy pici, azt hittem fogheférítés után nem lesz olyan látványos, de még jobban kifehéredett a folt is. Nem veszélyes.

2021. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nekem is és nagyon csúnya, mivel a fogaim többi része a hófehér foltok miatt sárgának tűnik. Én azt figyeltem meg, hogy ez néha eltűnik de ha eszek iszok fogatmosok akkor előjön. Nem tudom pontosan melyik ételhez/italhoz kötni, hogy akkor azokat elkerüljem. A másik ami szerencsére csak a hátsó fogaimon van vagy belül azok meg a fekete kis foltok (nem lyuk) hanem így a fogzománcra van így rákötődve ezeket szoktam fogorvossal leszedetni.
2021. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vasfogak?

Ha már gyerekkorod óta megvan, akkor gondolom nem az elmúlt héten alakultak ki, és biztos hogy azóta számtalanszor jártál már fogorvosnál, márcsak a féléves-éves ellenőrzések miatt is. Soha nem kérdezted meg tőle hogy ezt mi okozhatja?

2021. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyen elszíneződést okozhat, ha még csíra korukban, a fejlődésük során valamilyen noxa éri a maradó fogakat. Ez lehet például kiskori vírusos, lázas betegség, antibiotikum (amit mondtál is) vagy a tipikus nyuszomotoros lefejelos balesetek, amikor a tejfog felnyomódik az állcsontba, és hozzákoccan az alatta lévő maradó csírához.


Direkten nem kell semmit csinálni vele, viszont azt szem előtt kell tartani, hogy ott sérült fogszövet található, ergo könnyebben szuvasodhat, vigyázni kell rá. Ez tulajdonképpen kimerül abban, hogy jó szajhigiénét tartasz.


Később, amikor zavar, héjjal vagy koronával lehet fedni, ami a fogak körbecsiszolásával jár.

2021. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Amit írtam korábban, az van, ha tényleg azóta megvannak ezek a foltok, amióta előbújtak a fogaid. Ha később alakultak ki akkor viszont kezdődő szuvasodások. Ebben az esetben szintén a szájhigiéne fokozása a feladat. Ezeket, mivel nincsen üreg, még nem tömik be, plusz vissza is fordítható a fluoridbevitel fokozásával, így javasolt heti 1x a gyógyszertárban kapható Elmex gél használata.

2021. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4-es és 5-ös: igen-igen használom az Elmex gélt heti 1x, már 3-4 éve. Megszűnni nem szűnt meg viszont. Természetesen figyelek a szájhigiéniára, odafigyelek nagyon a fogmosásra.


Ettől a szivasodástól kell félni? Mit kell kerülni? Kell a savas ételeket italokat? - Én azt is hallottam, hogy 40-50 éves koromra kipotyoghatnak a fogaim. Ez mennyire igaz?

2021. márc. 8. 13:49
 7/9 A kérdező kommentje:
*szuvasodástól
2021. márc. 8. 13:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Szuvasodástól nem potyognak ki az ember fogai, az a fogágybetegségtől szokott, ami ezzel az elváltozással, ami a te fogaidon van, egyáltalán nem áll összefüggésben, úgyhogy emiatt ne aggódj.


Rettegésben élni amiatt, hogy egyszer elkezd ott azon a ponton szuvasodni a fogad egyáltalán nem kell. Amíg rendszeres és alapos a fogmosás, van fluorid pótlás a fogkrémek által, addig minden rendben lesz :)

Savas ételekről/italokról úgy általánosságban el lehet mondani, nagy mennyiségű fogyasztásuk kerülendő. De ezeknél is annyira kell odafigyelni, hogy ne csak ilyeneket fogyassz a nap 24 órájában, és ha mégis ettél mondjuk egy narancsot, vagy megittál egy pohár kólát (ami nem baj), akkor ne rohanj rögtön fogat mosni, fél-háromnegyed órát illik várni ilyenkor vele.

2021. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm az infókat! :)
2021. márc. 8. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!