Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől átlátszósodhat a fogaim...

Mitől átlátszósodhat a fogaim vége? Hogyan lehetne megállítani esetleg visszafordítani?

Figyelt kérdés
Voltam fogorvosnál tömésen és akkor megkérdeztem hogy ez baj-e vagy hogy lehet-e vele valamit kezdeni, amire csak annyit mondott, hogy nem kell vele semmit csinálni. Fizetős fogorvosnál voltam nem is államin, ezért nem is foglalkoztam a témával többet. Viszont nap mint nap látom magamat a tükörben és nagyon zavar, illetve félek hogy ez tovább fog kopni. Tényleg nincs mitől félnem? Esetleg lehet vele valamit kezdeni? 25/F

2021. márc. 11. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is átlátszó és ráadásul az alja is recés. Fogalmam sincs, mitől van, az én fogorvosom se mondott rá semmit. Nekem szerintem mindig ilyen volt, nem látnom, hogy tovább "kopna", te vettél észre ilyet? Én 27 vagyok.
2021. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy tovább kopott-e, viszont elkezdett zavarni.
2021. márc. 11. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:

A fogaknak van egy természetes kopása, ami kb. 30 éves korban kezd szembetűnő lenni és leginkább a rágósíkot érinti. Ennél erősebb, a teljes fogat érintő kopást okozhat a zománc fejlődési rendellenessége (hypoplasia) vagy a saverózió. Ez lehet a túl sok savas ételtől/italtól (borászoknak jellemzően erodált fogaik vannak), vagy a gyomorsav gyakori visszaáramlásától (reflux betegség, de ide sorolható a bulimia vagy a terhesség alatti hányinger is).

Megoldásként elsősorban a savhatást kell minimalizálni egészségesebb étkezéssel és a betegségek kezelésével. Fogkrémnek már vannak kifejezetten saverózió elleniek is pl.: lila elmex, pronamel. Illetve a curaseptnek van egy új terméke, ami nem kifejezetten fogkrém, hanem egy erre a célra kifejlesztett terápiás gél: [link]

Végső megoldásként (főleg zománc hypoplasia esetében) szóba jöhet a fogak koronázása.

2021. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2021. márc. 11. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!