Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kilátszik a fognyak az már...

Ha kilátszik a fognyak az már nagyon nag baj?

Figyelt kérdés

Tudom, ti sem, és én sem vagyok fogorvos, de hátha.. Azt véltem feldezeni, hogy mintha az egyik fogam megnyúlt volna (csak az az egy) Ezen kívül még ott pirosabb az íny. De amúgy nem fáj, nem vérzik, nem is érzékeny. Plusz infó, hogy a fogdokim nem vette észre ( Nem szóltam neki a problémáról, még akkor én se vettem észre, hanem a kezelés elején amikor teljeskörű vizsgálást végzett, hogy megállapítsa a problémákat akkor ) se szabadszemmel, se röntgenen, ezért reménykedek hátha csak én látok rémeket. De ha valóban az lenne a problémám, akkor milyen kezelés következik?

Mégegyszer, tudom hogy nem vagytok fogorvosok, de hátha ez alapján kialakult bennetek valami, és tudtok segíteni.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2021. márc. 19. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én beszednék a helyedben napi 3x1 gramm C vitamint. A fogíny jól mutatja ha hiány van. Legalább egy hétig.
2021. márc. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget! Ezzel kapcsolatosan azt szeretném még kérdezni, hogy ez csak olyan szempontból megoldás hogy nem romlik tovább, húzódik át más fogakra, vagy a kialakult problémát meg is oldja?
2021. márc. 19. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Manapság egy normál életkörülmények között élő embernek esélytelen, hogy olyan mértékű C-vitamin hiánya legyen, hogy skorbut alakuljon ki nála.

2. Ha viszahúzódott az ínyed, az nem fog felkúszni újra az eredeti helyére. Léteznek parodontális műtétek, amelyekkel megoldható.


Ergo: A C-vitaminnal nem fogsz elérni semmit...


Ha kicsit piros az ínyed, az azt jelti, hogy ott be van gyulladva egy kicsit. A feladatod, hogy hogy jó szájhigiénét tarts ott azon a ponton is, így maga a gyulladás el fog múlni. Használhatsz mellette például Meridol szájöblögetőt, ez is sokat hozzá tud tenni az eredményhez.

Ezen kívűl előfordulhat még, hogy fogkefe okozta trauma miatt húzódott vissza az ínyed. Ha ez áll fenn, ügyelj jobban a fogmosási technikára. Kerüld a vízszintes sikálást, térj át a módosított Bass módszerre (nézz róla youtube videót!).

Egyéb ok: ínyszélhez közel tapadó ajakfék, ami folyton vongálja azt a területet; kifelé dőlő fog.

2021. márc. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, neked is köszönöm a válaszod! És ha mondjuk elmúlik az ínygyulladás, akkor attól függetlenül is kell műtét a visszahúzódott íny miatt?
2021. márc. 19. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:
3 valóban nem alakul ki skorbut, de nem is az a cél, hogy végstádiumnál kezdjünk C vitamint pótolni, ha az hiányzik.
2021. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem nem, egyáltalán nem kell. Ez csak egy lehetőség, de közel sem létfontosságú.



"Ha az hiányzik" - erre akarok célozni, hogy nagyon civilizációtól elzártan vagy zöldséget-gyümölcsöt egyáltalán nem fogyasztva kell ahhoz élni, hogy a mai vilagban valakinek C-vitamin hiánya legyen.

Nem azt mondom, hogy a C-vitamin hiánya semmilyen összefüggésben nem áll a fogágy/fogíny betegségeivel, mert ez nem lenne igaz, csak azt, hogy ebben a konkrét esetben nem. Ha ez lenne a probléma, minden fognál egyenletesen kialakulna, nem csak egy fognál. Az, hogy a probléma egy fognál van, helyi okot jelent, és nem szisztémásat.

Plusz, ha C-vitamin hiánya lenne (nyilván, ha van, akkor kezelje - vérvételből kiderül), a pótlás visszaépíteni akkor sem fogja az elveszett fogínyt.

2021. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, majd a C vitamin hiányt is megoldom, köszönöm a tanácsokat!


És még egy kérdés; Majd azt a fogat ugyanúgy kell/lehet továbbra is ápolni mintha nem lenne baj?

2021. márc. 20. 00:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Túl erősen rányomott és nem puha fogkefe miatt is lehet.
2021. márc. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!