Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudok tenni?

Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok 16éves lány vagyok!

Rendszeresen és rendesen mosom a fogaim...viszont hiába mindig romlanak. Szeptemberben voltam akkor az összeset betömte a fogorvosom ami rossz volt,viszont most észrevettem,hogy újabb 3db szuvas fogam van...egyszerűen nem tudom mit csináljak!

Van olyan fogam amelyet már kifúrt,viszont ujra elkezdett szuvasodni csak másik irányból,de van egy ahol ugyanott ahol tömés előtt. Nagyon zavar,hogy 16évesen ennyi problémam van de nem tudok ezzel mit tenni...családomban is sok a fogbaj! A gyökérkezeléstől pedig egyenesen rettegek,mert félek ha ennyi rossz van előbb utobb az is bekövetkezik..más is van így mint én?🥺nagyon rossz érzés...



2021. márc. 24. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van, hogy a genetikád miatt romlanak a fogaid és nem tehetsz róla. Elektromos fogkefével hatékonyabb a lepedék eltávolítása, használj szájvizet(alkoholmenteset) és ami nagyon fontos fogselymet! A fogselyemmel bejutsz a fogközökhöz, ahonnan alapvetően nem biztos, hogy kiszedi a fogkefe a maradványokat. Ez a legtöbb amit tehetsz, legalábbis nekem ezt ajánlották. Ha következőnek mész kérdezd a fogorvosod esetleges megelőzési lehetőségekről.
2021. márc. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is hamar szuvasodik pedig 3x mosok fogat használok szájvízet,fogselymet.Sajnos ez genetika miatt van nálam.
2021. ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!