Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mik a fogciszta tünetei? Van...

Mik a fogciszta tünetei? Van jó indulatú is?

Figyelt kérdés

Úgy december közepén mondta a körzeti orvosom, csupa genny, cisztás. Elküldött szájsebészetre hogy húzzassam ki, de nem mentem, mert nem akartam elveszíteni. Egy gyökérkezelt fogamat csinálta és akkor mondta.. Tehát van egy befejezetlen gyökerkezelésem szerintem.. Habar nem tudom hogy mivel van betömve azt hiszem jód.

Azóta semmi fájdalom, néha vérzik ott az ínnyem és ennyi ... Magánorvoshoz tudnék csak menni, de sok fogamat meg kell csinálni még...



2021. márc. 27. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fogciszta csak jóindulatú lehet.

Az ínyvérzés valószínűleg független attól, hogy a gyökércsúcson van egy krónikus gyulladásod, kivéve ha sipolyjáratot adott.

Tünetei: elég vegyes, lehet akár teljesen tünetmentes is hosszú évekig, tipikusan véletlenül fedezik fel, más indokból készült röntgenen. Ugyanakkor bármikor akutan fellángolhat, ami általában elég combos fájdalom, kialakulhat a talaján akár csonthártyagyulladás is, vagy egyéb, súlyos kórképek, adott esetben hospitalizációra is szükség lehet, akár műtétre is, de szerencsére ez utóbbi ritka, addig több fájdalmas kórkép van, ami miatt általában azért elmegy az ember fogorvoshoz. Illetve még van a gócbetegség is, például hajhullás, csalánkiütés, menstruációs problémák stb, mely esetben tipikusan fogorvoshoz küldik először az embert, góctalanítás céljából.

Végezetül azt sem árt számításba venni, hogy egy krónikus gyulladás a szervezetben (még ha "csak" egy fog is) állandó terhelést ró az immunrendszerre, magyarul a fertőzésekkel szembeni védekezőképesség csökken. Ez nyilván nem mérhető objektívan, de ha valaki "immunerősítést" szeretne, az először is szabaduljon meg az ilyen problémáitól.

2021. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voltak teljesen tünetmentesek, meg olyanok, amiknél az ínyemen lett egy pukli ami néha megnőtt, aztán visszament szinte észrevehetetlenné.

Az a baj, hogy attól, hogy nincs vele panasz az még bent csendben teszi tönkre a dolgokat

2021. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 :mikor szedetted ki?
2021. márc. 28. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyenem az egyik metszőfogam fölött. SZTKban semmit nem kezdtek velem azt mondták ínygyulladás és hazaküldtek. Magánorvoshoz mentem végül aki gyökérkezelte a fogam így teljesen eltűnt a gennyes hólyag. Ennek már öt éve lassan de hálisten nem jött vissza a ciszta. Inkább költs magánfogorvosra mint hogy Sztkba menj. Magánorvos nem húzza ki egyből, előbb megpróbálja megmenteni.
2021. márc. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!