Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Eleven szájbelsőre mi a megoldás?

Eleven szájbelsőre mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Szóval elől egy helyen nagyon eleven, alig lehet hozzáérni. Azt hittem pár nap alatt elmúlik, de már hetek óta ilyen. Egy kis időre mintha visszább vett volna, de most.megint olyan rossz. Mit lehet ezzel kezdeni?

2021. márc. 27. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontosan mit értesz azalatt, hogy 'eleven'? Vörös, gyulladt, érzékeny, vérzékeny, égő?

2021. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Érzékeny és égő. lehet, hogy gyulladt is
2021. márc. 27. 14:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes első körben felkeresni egy fogorvost, aki egy alapos fogkőleszedéssel fog kezdeni.
2021. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miköze a fogkőhöz? A fogaimmal semmi baj.
2021. márc. 27. 17:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, de akkor kérlek írd körül kicsit jobban, hogy pontosan hol fáj, mert az hogy szájbelső sokmindent jelenthet, én az ínyt feltételeztem.
2021. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kicsit fogalmazza közérthetőbben az 'eleven' és a 'szajbelső' helyett, úgy könnyebb segíteni. Vagy küldj egy képet az érintett területről.
2021. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Hogy is fogalmazzak... Az elülső fogak előtt, lent a hús fáj egy ponton. Ha lehúzom az ajkamat vagy hogy is mondjam, akkor nem látok semmit - csak a nyelvemmel érzem hogy egy picit mintha meglenne duzzadva. nagyon pici, de érzékeny. Remélem így érthető. Bocsi, nem tudom jobban megfogalmazni
2021. márc. 27. 23:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Nos, az elhelyezkedését nagyjából már be tudom lőni.

De sokminden lehet. Elképzelhető, hogy egy kisnyálmirigy duzzadt meg, mert megsérült (elharaptad, fogpiszkáló/villa megszúrta); lehet, hogy megbökted és lassan gyógyul a sebhely; lehet, hogy egy rossz fogadhoz tartozó sipolyjárat van ott, vagy a fájdalmas ponthoz közeli gyökércsúcs gyulladása áll fenn; lehet, hogy aftád van.

Azért írok ennyi találgatást, mert tényleg minimum látni kell egy pontos diagnózishoz. Úgyhogy a legjobb szándékkal javaslom, hogy mutasd meg egy fogorvosnak! :)

2021. márc. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha nem mutatom meg, akkor rosszabbra fordulhat? Mert állandóan utazok, több ezer kilómétert, és nem tudok elmenni fogorvoshoz :/
2021. márc. 28. 00:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Anélkül, hogy pontosan tudnánk mi az, sajnos erre nem tudok válaszolni :/
2021. márc. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!