Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány éves kortól lehet megcsiá...

Hány éves kortól lehet megcsiáltatni a fogak közti lyukakat?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. 14 éves koromban (kb) kaptam fogszabályzót, ami másfél évig volt rajtam, de még így is maradt elől, és a szemfogaim között egy kis rés, ami engem zavar. Egy fogszabályzós azt mondta, hogy meg lehet oldani ezt úgy, hogy kitöltetem (nem tudom hogy mondják) azt a rést, és olyan, mintha a saját fogam lenne. Nekem tetszett ez a lehetőség, de azt mondta, hogy csak 18 éves kortól csinálják. Valaki esetleg nem tudja, hogy hamarább nem-e csinálják, vagy kell várjak még egy évet?
2021. ápr. 4. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amíg növekedsz, addig rendeződnek még a fogak( utána is, de akkor már minimálisan) azért javasolt megvárni azt a korosztályt, mert addig lehet csak ártanak vele.

De szerintem megkérdezheted már erről a fogorvosodat.

2021. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még simán lehet hogy a bölcsességfogaid megtolják a fogsorodat, illetve az állcsontfejlődés is csak 18 év után szokott befejeződni. De azért is jó ha kivárod azt az évet, mert addig is gyűjtheted a pénzt egy minőségibb és szebb héjra, amit a fog külső oldalára ragasztanak fel.
2021. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mondjuk jópofa, hogy a fogszabályozós nem a fogszabival történő kezelést javasolja, hanem a protetikai ellátást :DD én a helyedben attól még óvakodnék, amennyiben csak esztétikai oka van
2021. ápr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy fogszabályzóval többet nem lehet segíteni, mivel kicsik a fogaim az álkapcsomhoz képest
2021. ápr. 6. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!