Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogmosásnál van arra esély,...

A fogmosásnál van arra esély, hogy ha ideiglenes tömés van az egyik fognál, akkor a súrolással kijön a tömés?

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt tömték a fogamat, mert nagyon fájt, gyökérkezelést is kaptam, és még most tömték nekem először. Ideiglenes tömést kaptam, és május elején kell mennem újra a fogorvoshoz, hogy kicseréljék végleges tömésre. Ha fogat mosok, kell attól félnem, hogy ahogy oda-vissza húzogatom a fogkefét annál a fogamnál, amelyiket tömték, hogy kiesik a tömés?


Elsősorban olyanoktól várok választ, akinek szintén tömtek már, hogy tapasztalatból tudjon válaszolni.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2021. ápr. 7. 04:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nagyon vadul kell mosnod a fogad hogy azt ki tudd onnan szedni sőt még szerintem úgy se jönne ki max ha tényleg az lenne a célod hogy kiszedd. Ha normálisan mosod mint egy átlagember akkor elég valószínűtlen hogy ilyen történik, vagy ha annyitól kiesik akkor én lehet elgondolkoznék egy új fogorvoson.
2021. ápr. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. ápr. 7. 05:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ideiglenes tömés, tehát valóban sérülékenyebb egy véglegesnél, nincs is úgy beragasztva mint azok.

Egyszerű fogmosástól nem lesz baja. Kopni biztosan fog májusig, de az sem feltétlenül a fogmosás miatt, hanem a használat miatt. Amire figyelned kell, hogy ne terheld túlságosan azt a fogadat, hogy ne essen ki a tömés.

2021. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. ápr. 11. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!