Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után meddig nem...

Foghúzás után meddig nem szabad mosni a fog helyét? Meddig nem szabad öblögetni? Mikor nem baj ha már nincs vérdugó?

Figyelt kérdés

Ettől annyira félek,hogy még enni sem ettem a foghúzás óta (tegnap fél 4) és még inni is csak minimálisat merek. Tegnap este már nagyjából úgy tünt,hogy megolvadt a vér a fog helyén (kicsit megijedtem mert alig maradt valami),de reggel megint folyékony vér volt ott.

Bal alsó 7-es fogat húzták. A fogorvos ezeket elmondta amiket kérdezek,csak azt nem,hogy meddig.


2021. ápr. 8. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Én már mindig ettem aznap a zsibbadás kiállta után. Legalább 1 hétig nem mosd a fog helyét csak körülötte, és addig ne is öblögess, általában addigra már teljesen összehúzódik a vérdugó és kezd gyógyulni a seb. Hetes fognál lehet hamarabb kiesik, a száj mozgatása miatt, nekem is pár nap alatt eltűnt, de óvatosan ettem és csak a másik oldalon, így nem ment bele étel. Phlogosol oldattal öblögettem 1 hét után.
2021. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. ápr. 8. 15:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb a 3. naptól már óvatosan megmasszívozhatod fogmosáskor a fogkefével a sebkörüli ínyt, de bele ne nyúlkálj még akkor se. Amikor öblítesz, ne zubogtass erőteljesen, csak óvatosan folyasd ki a szádból a vizet.

Nem kell folyamatosan vizslatnod, hogy megvan-e még a vérdugó. Ha elveszíted és begyullad, azt észre fogod venni, egyébként pedig fel fogja váltani egy fehéres szövet, ahogy gyógyul.

Az sem kirívó, ha picit érzel még vérízt a szádban, és minimálisan szivárog a seb.

Egyél, igyál!!! Amit kerülni kell 3 napig, a tejes és tojásos ételek, tömény alkohol, kávé.

2021. ápr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!