Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogorvos húzás (gyulladt...

Ha a fogorvos húzás (gyulladt fog, valamint egy bölcsességfog íny alól) nem írt fel antibiotikumot, csak fájdalomcsillapítót, attól még szedjek be Augmentint? Írt fel Corsodyl öblögetőt, de nem mondta, mikortól lehet öblögetni?

Figyelt kérdés

3 napja húzta, az arcom fel van dagadva, fáj is, de a fájdalom nagyjából viselhető. Enni nem tudok, csak pépeset.

Mosni a fogamat úgy mosom, hogy a sebek környékét nem, mivel a számat sem tudom nagyon kinyitni, meg felsérteni sem akarom a sebet. Így nehézkes a fogkrém kiöblítése is, mert nem merek öblögetni. Mikortól lehet?


2021. ápr. 9. 22:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez életem első húzása, így nem tudom, milyennek kell lennie a sebnek. Ahogy megpróbáltam megnézni, csak nagy feketeséget láttam (mintha el lenne rohadva :D )
2021. ápr. 9. 22:52
 2/5 anonim ***** válasza:
Magadtól hogyan szednél be augmentint? Előbb fel kéne írnia egy orvosnak és utána pedig kúraszerűen az utolsó darabig be kell szedni. A legjobb az lenne, hogy holnap bemész a legközelebbi fogászati ügyeletre, megmutatod a sebet és ha kell kitisztítják és írnak fel antibiotikumot.
2021. ápr. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van itthon antibiotikum, mert anyukám ápolónő, szerinte szednem is kéne. A fogorvos azt mondta, mikor eljöttem, hogy szerinte nem fog kelleni
2021. ápr. 10. 08:42
 4/5 A kérdező kommentje:
De eléggé gyulladt volt a fog, aminek a helye fáj, nehezen is ment a húzás
2021. ápr. 10. 08:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Bízz a fogorvosodban, nem kell antibiotikum. Akkor szoktak felírni, ha valamilyen alapbetegséggel rendelkezel pl, és fennáll a lehetősége, hogy elhúzódik a gyógyulás. Pl egy cukorbetegnél már megfontolják.

Az teljesen normalisnak mondható, hogy fel van dagadva az arcod és fáj a sebhely. Vegyél be fájdalomcsillapítót és jegeld az arcod. Corsodyllal öblögethetsz már, a lényeg hogy ne csinálj erőteljes zubogtatást.

2021. ápr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!