Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS Gyökérkezeles. Mit tehetnék?

SOS Gyökérkezeles. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam a fogorvosnál mert 1 hete érzékeny a fogam. Megröntgenezte és kiderült , hogy be van gyulladva nagyon a gyökerénél.Nem is értem , mert egyáltalán nem faj .Két választásom van vagy gyökerkezel vagy kihúzza ( amit nagyon nem szeretnék) úgy döntöttem ,hogy próbáljuk megmenteni. Azt mondta az orvos kb 30% az esélye , hogy sikerül a kezelés . Két hét múlvára kaptam időpontot . Mit tehetnék, hogy növeljem az esélyt arra , hogy megmaradjon a fogam? Az orvos semmit nem irt fel .

2021. ápr. 16. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel indokolta a fogorvosod, hogy nem ad neki sok esélyt?

Nehéz megközelíteni ezt a fogat? Nagyon sok hiányzik belőle? Extrém alakú a gyökércsatornája?

2021. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost.
2021. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem indokolta , igazából annyira meglepődtem , hogy meg sem kérdeztem . Annyit mutatott a röntgenen, hogy a két gyökér közötti rész fekete a röntgenképen,azt mondta ott a gyulladás és nagyon előre van haladva.
2021. ápr. 16. 14:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez egy tíz éve tömött fog igazából , amalgámall volt tömve , de egy éve ki lett cserélve fehér tömésre , nem tudom, hogy az e a probléma .
2021. ápr. 16. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz másik orvoshoz is. Nekem anno egy fogorvosom azt mondta, hogy cisztás fogat jobb kihúzni, ha esztétikailag ne zavaró, mert nincs garancia arra, hogy nem lesz ott újra baj. Gyulladást szoktak gyökérkezelni, de lehet neked a gyökércsatornád olyan, hogy nehezen lehet vele bánni, vagy már maga a fog is nehezen közelíthető meg. Valami oka biztos van annak, hogy ezt mondta.
2021. ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!