Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lyukad a fogam?

Miért lyukad a fogam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazából kezdjük azzal hogy engem a legjobban ki készít ha valaki nem ápolja rendesen a száját. Ebből kifolyólag én is reggel-este akár napközben is fogat mosok.

Fél éve voltam fogászaton, akkor tömtek 4 fogamat, amit nem is értettem hogy lyukadhatott ki. Az orvos azt mondta hogy nagyon gyenge a fogzománcom, ezért lyukad. Írt fel fogkrém márkákat, ami elvileg ezen segít, mindig jó márkájú fogkrémet veszek, figyelek hogy mindenhol megmossam. De azóta megint vagy 4 fogam fáj és megyek vele dokihoz.

És én ezt nem értem, hogy miért lyukad ha rendesen mosom, speckó fogkrémet használok... Van aki még esetleg hasonló problémával küzd? Aki igen neki mi vállt be esetleg?


2021. ápr. 17. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Genetikától is lehet. Azzal pedig nem tudsz mit kezdeni.
2021. ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Változtass az étrendeden.
2021. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A cukor,feldolgozott elelmiszerek,gabonalyukasztja a fogakat.
2021. ápr. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A genetika sokat számít. De ha fogzománccal van gond, akkor különösen fontos az, hogy kaja után legalább félórával moss fogat, és ebben a félórában ne igyál semmit, csak vizet, mert ha savasat eszel-iszol, az feloldja a fogzománcot, és ha ebben az állapotban fogat mosol, akkor tönkrevágod a fogzománcot.

Emellett érdemes fogselymet is használni, én ezt korábban nem csináltam, és a fogaim között kezdett el szuvasodni.

2021. máj. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!