Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínysorvadás ellen milyen...

Fogínysorvadás ellen milyen fogkrémet, szájvizet használjak?

Figyelt kérdés
Szedek 1000mg c vitamint, minden nap mosok fogat 2x, fogselyem este, nem dohányzom, 25 éves vagyok, nagyon csúnya már :/
2021. ápr. 17. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogselyem nem segít. Meg a fogkrém meg a szájvíz sem.

25 évesen ez elég korai még. Ősöknek nem volt ilyen baja?

2021. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a vitinne kapszula és a Philips sonicare fogkefe mentette meg a maradék inyem. Előtte állandóan gyulladásban volt kint van kb az összes fognyakam. Most meg a fogorvos is meglepődve kérdezi mit csinaltam h ilyen jo lett a helyzet
2021. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Turbózni kell a szájhigénét. Fogköztisztításra igenis szükség van (fogselyem vagy fogköztisztító kefe).

Fogkrémből legjobb a parodontax, illetve félévente a fogkőleszedés után egy 2 hetes corsodyl kúra.

Kérd meg a fogorvosod, hogy tanítsa meg a helyes fogmosási technikát, vagy ha ez nehézkes, ilyen esetben érdemes elektromos fogkefébe beruházni, mert az elvégzi helyetted a szükséges finommozgásokat.

2021. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1 :nem vagyunk valami jó genetikaban ilyen téren... nővérem 30 feletti, neki is már elkezdődött
2021. ápr. 18. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!