Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után mennyi ideig normális a duzzanat és a fajdalom?

Figyelt kérdés

Pénteken műtötték ki az alsó bölcsességfogam, még nem volt kinőve és elég nehezen is akarta megadni magát, úgyhogy vágni, fúrni, varrni is kellett. Egyébként a műtétből szinte semmit nem éreztem.

Másnapra viszont teniszlabda méretűre dagadt a helye, és azóta is úgy van és iszonyatosan fáj, hiába jegeltem. :(

Ez mennyire normális és ha az akkor mikor fog elmúlni?



2021. ápr. 18. 06:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy hétig duzzadt volt. Nekem is vágtak, fúrtak, varrtak. Gondolom kaptál antibiotikumot, azt szedni kell. Borogasd az arcod a húzás oldalán, az is segít. Lehetőleg magasabb párnán aludj, az csökkenthati a duzzanat mértékét.
2021. ápr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Antibiotikumot nem kaptam :/
2021. ápr. 18. 08:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Normális, mert gondolj bele belevéstek a csontba. Azt hittem azt mindig írnak antibiotikumot. Jegeld. Ne közvetlenül tedd az arcodra, hanem ruhába tekerj valamit a fagyasztóból és 5 percig hagyd rajta max, utána vedd le. 5-10 perc után rárakhatod újra.
2021. ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a jegeles sokat segit. Nekem a 6. napra mult el teljesen a duzzanat es kb a 8.ra a fájdalom
2021. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!