Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet feldagadva az...

Mitől lehet feldagadva az arcom, ha a fogamnak semmi baja?

Figyelt kérdés

Az arcom jobb oldala feldagadt kissé. Nem súlyos, de azért észrevehető. A fogam nem fáj, az ínyem nem dagadt, nem érzékeny - fölötte az arcom lett duzzadt és érzékeny. Alapvetően nem fáj semmim. Semmi egyéb érzékelhető tünetem nincs. Csak feldagadt és nem néz ki túl jól.

(Fogorvost vagy egyéb orvost ne javasoljátok, hatósági karanténban vagyok még egy hétig, nem tudok elmenni dokihoz most.)


Mi okozhatja, ha a fogammal minden rendben? Tapasztalt már valaki hasonlót?


2021. ápr. 20. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul van az hogy jo a fogad. En is jartam igy hibatlan fogak allandoan feldagadt arc. 2 ev utan egy evesnel letort a fogam kiderult hogy belulrol szuvasodott es okozott ennyi gondot. Jobbulast kivanok Neked
2021. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet fültőmirigy gyulladás is.
2021. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, attól, hogy panaszmentes, sajnos lehet, hogy az egyik fogad elhalt.

Ha kezdenél belázasodni, vagy lenne más panaszod, mindenképp hívd fel a háziorvosodat vagy fogorvosodat (sürgős esetet neki is el kell vállalnia utolsó betegként kezelve, maximális infekciókontrollban).


Arcüreggyulladás? Nyomásra nem érzékeny a duzzanat? Ha lógatod a fejedet, nem feszül?

2021. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Hát, a láz annyiból nem tudom hogy releváns-e, hogy covid pozitív vagyok és napok óta vissza-visszatér a hőemelkedés. :D Szóval nem tudom, mennyire mond ez így bármit.

Nyomásra kicsit érzékeny. Az mindegy, hogy milyen pozícióban van a fejem, hogy mozgatom, ezek nem okoznak feszülést, fájdalmat.

2021. ápr. 20. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaaaa, bocsi, valahogy arra asszociáltam, hogy kontakt lehetsz 😀


Nos annyit még megtehetsz, hogy az ujjaddal végigtapintod a duzzanat oldalának megfelelően a foggyökerek szintjében, azaz azt az áthajlást, ahol az íny átmegy a lazább nyálkahártyába, hátha van ott valahol nyomásérzékenység - az fogászati problémát bizonyítana.


Egyébként - ha nincs valami nagyon egyértelmű változás, romlas az állapotodban - tartsd megfigyelés alatt, aztán ha kijottel a karantenbol, akkor doki.


Jobbulást!

2021. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Nem, ott sem érzékeny a nyomásra ahol írtad, csakis attól "kifele", maga az arcom. - A "pofa" rész ahogy a hentesek hívják, nem tudom hogy van-e erre szebb szó embereknél. :D

2021. ápr. 20. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!