Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerülhetnek ezek a...

Mennyibe kerülhetnek ezek a “beavatkozások” egy jobb, magán fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt leginkább egy fogorvos tudná elmondani, és hogy minden eset nagyon más, látatlanban nem lehet választ adni a kérdésre... Stb.


Ezért csak egy “től-ig”-re, egy megközelítő árra vagyok kiváncsi.


Abban biztos vagyok, hogy még közel sincs meg az az összeg amire szükségem lesz, ezért ilyen covidos időben nem látom értelmét hogy meglátogassak egy fogorvost, majd 8 hónap múlva vissza menjek a pénzzel, amikor már lehet hogy teljesen más árak lesznek.


Amire biztosan szükségem lesz, 2 implantátum, amiből a lehetőleg legjobb minőségűt szeretném... Mivel 2 fogam hiányzik, szerencsére nem elölről, de egy kicsit már odébb csúsztak a fogaim emiatt, és elől is lett egy kisebb hézag.


Fogszabályzót is szeretnék.


Előtte pedig ehhez fogkőleszedésre is szükség van, amennyire tudom...


Néhány fogamat tömni is kell, kettőt biztosan mert azok már lyukasak, de az is lehet hogy ötöt, mert még három szokott kicsit fájni, melyeken én kívülről mint laikus nem látok elváltozást, de ugye az nem jelent semmit...


Ha ezek megvannak és, és a fogszabályozás is, ami ugyebár egy több éves procedúra, utána szeretnék ilyen héjákat is fel helyezetni, amiket instant fogszabályozásnál szoktak használni (én rendes fogszabályozást akarok ettől függetlenül), mivel a rengeteg cukros üdítőtől több elől lévő fogam is elég komolyan károsodott.

Azt jól sejtem egyébként, hogy ilyen fogászati héjakat csak a fogszabályozás után lehet felhelyezni?


Fogszabályozóból nincsenek egyedül különleges igényeim, tehát nem kell hogy fehér legyen, nem kell hogy belül legyen, nem kell hogy “láthatatlan” legyen.

Nem érdekel, hogy mennyire csúnya, nem érdekel, hogy 2 vagy 5 évig tart, egyedül az érdekel hogy hatékony legyen, viszont az nagyon.


Sajnos nagyon kuszák a fogaim, szóval már ez is egy komolyabb feladat lehet, esetemben.


Meg sajnos nem olyan családból származom, ahol “divat” volt a fogmosás vagy az igényesség bármilyen szinten... Nekem a szüleim sosem mondták, hogy amúgy mossam rendesen. Erre már akkor jöttem rá magamtól, amikor voltak a fogsorommal gondok...

Meg amikor még gyerekként voltam fogorvosnál, akkor kedvezményesen lehetett volna állami fogorvossal szabályoztatni, de a szüleim annyit sem akartak fizetni.

Én meg most, fiatalfelnőttként úgy vagyok már vele, hogy nem érdekel, hogyha pár évvel tovább tart, vagy ha pár millióval többe kerül, de normális fogsort szeretnék.


Sajnos ugye kevés helyen vannak kint az árak, hiszen mindenkinél egyedi eljárásokra lehet szükség, ami nagyban befolyásolja az árakat...


Azokból az infókból amik az interneten elérhetőek, nekem az jött ki, hogy körülbelül 2 millió és 3 millió közötti összegre lesz szükségem...



Igazából csupán annyira vagyok kiváncsi, hogy ez az ár megközelítőleg stimmelhet e, vagy nagyon távol járok e....


Előre is köszi!



2021. ápr. 20. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A fogkoleszedest es lyukas fogaid betomeset mar ebben a honapban elkezdhetned egy SZTK-ban, mert ha nem, a vegosszeg felmehet a ketszeresere. Amugy szerintem jol kalkulaltal.
2021. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És a fogkőleszedést meg a tömést azt ugyanolyan jól megcsinálják SZTK-ban mint magánban?

2021. ápr. 20. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:
21%

Hát, lottózzál szorgalmasan.

De menjünk sorban.

"2 implantátum, amiből a lehetőleg legjobb minőségűt szeretném..."

Ennek darabja 150+ (amire a koronát fel lehet rakni), ez anyagtól függően még minimum 60-70/db, határ a csillagos ég, tehát ha tényleg a legjobb kell, fél milla a kettő.

Persze, ez csak akkor lehetséges, a a csontozat alkalmas az implant beültetésére.

"Előtte pedig ehhez fogkőleszedésre is szükség van, amennyire tudom..."

Ez lesz a legkisebb tétel.

"Fogszabályzót is szeretnék."

Ez szintén párszázas tétel/fogsor.

"Néhány fogamat tömni is kell, kettőt biztosan mert azok már lyukasak, de az is lehet hogy ötöt, mert még három szokott kicsit fájni, melyeken én kívülről mint laikus nem látok elváltozást, de ugye az nem jelent semmit..."

15/db, már ha maradhat, és tömhető. Ha gyökérkezelés is kell, akkor az 60-70 körül áll meg gyökerenként. (igen, egy fognak több gyökere is lehet)

De mivel mi nem látjuk a fogaidat, nem tudjuk, hogy mi menthető, mi nem, milyen megoldások lehetségesek...

Akár az általad "számolt" 2-3 milla is rá mehet, de nincs részletfizetés.

A legegyszerűbb az, ha kérsz egy időpontot konzultációra egy magánrendelésre, ahol van szájsebészet is.

Ez egy tízesből megvan, és konkrét felvilágosítást kapsz.

2021. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fogkoleszedest meg tudjak csinalni az SZTK-ban jol, ha akarjak. Igazabol ez orvos fuggo. En utoljara egy fiatal doktornonel voltam es maximalisan meg voltam elegedve a munkajaval. A tomesek ugyeben pedig a honap elejen menjel, allitolag a honap vege fele elfogy a keretuk.
2021. ápr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!