Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyes szülők miért nem csinált...

Egyes szülők miért nem csináltatják meg fogszabályzóval a gyerekük fogát 18 év alatt, amikor még ingyenes? Nem kicseszés ez a gyerekkel?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 22. 17:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom! Én is látom a tévében, hogy hány kiálló fogú fiatal van. Pedig iskolás korban minden évben küldözgetik őket a fogorvosok szakorvoshoz.
2021. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Csak mondom, hogy nálunk például az összes iskolai fogorvos azt mondta, hogy okék a fogaim. Felnőttként amikor orvost váltottam, az volt az első, hogy kérdezték, hogy miért nem csináltattam mg annó...
2021. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Több osztálytársamnak is kellett fogszabályzó és nem volt ingyenes nekik pedig 18 év alattiak.
2021. ápr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy azért, mert valójában azért kerül pár 10ezerbe a készülék, vagy nincs idejük ezzel foglalkozni, vagy csak mert siman leszarják. Nincs türelmük hurcolni a gyereket a fogszabályzasra. Vagy nem tudják
2021. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%

Mert felesleges. Az ember 20-22 éves koráig nő, ahogy az állkapcsa is.

Plusz semmi nem kötelezi rá a szülőket, hogy megcsináltassák.

2021. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az SZTK-s fogszabi volt 80 ezer forint 2010-ben. Akkor egy magán fogászaton volt kb. 300 plusz alkalmanként havonta 10-20 ezer az állítás. Bele se merek gondolni, ma milyen árakon dolgoznak.
2021. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
18 evesen nott ki mind a 4 bolcsessegfogam, ezert az eddig tokeletes fogsorom lett ferde. egyebkent nagyon sok szulonek nincs penze arra hogy megcsinaltassa, es magyarorszagon amugy se viragzik a szajapolas kulturaja
2021. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Azért kérlek szépen, mert az állami, ingyenes, TB-s fogszabályzós kezelés egy nagy kalap sz*r, főként mert rugalmatlan, és inkooperatív.

Inkább vittem a gyermeket egy magánorvoshoz (igaz, 1,2 millióért), de ott akkor értek rá, amikor mi is, nézték a gyerek érdekeit, és még esztétikus is volt a fogszabi.

Ezért.

2021. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert még az orvos is lebeszél róla. Gyerekkoromban azt mondták nem kell, pedig konkrétan bizonyos hangokat nem bírok kiejteni mivel előre állnak a fogaim meg összevissza elől. Huszon évesen is rákérdeztem, mondta az orvos, hogy hát ez csak esztétikai probléma, nem fognak vele foglalkozni, engedjem el. Mondtam neki, hogy alig bírom összezárni az ajkaim annyira előre állnak... nem! Akkor sem. 😂😅 Szóval kb csak akkor mondják, hogy kell ha teljesen összevissza állnak a fogaid.
2021. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Mert kb semmit nem ér. Nekem 3 évig volt, erre később egy elég nagy rés lett a 2 alsó metszőfogam között(ínysorvadás miatt). Ezt nekik látni kellett volna és kezelést javasolni.
2021. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!