Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után normális...

Gyökérkezelés után normális ha pár napig utána még fáj, érzem a helyét?

Figyelt kérdés

Alig eszek, fogselymezek, szájvíz, nagyon vigyázok rá. Egyébként le van fedve, tehát nincs nyitva hagyva.


Normális hogy még bele-bele nyilal és van hogy fáj? Persze már sokkal tűrhetőbben mint előtte. Egyébként a fogam nem volt lyukas, csak érzékeny és emiatt gyökérkezelték.


Egyébként az ideiglenes tömés miatt, moshatom a gyökérkezelt fog tetejét is vagy csak oldalról? Félek kijön belőle.



2021. ápr. 24. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
nem normális, gyökérkezelés után nem lehetne érzékeny. Bár lehet gyulladásos, de akkor meg gyógyszert kellett volna kapj rá.
2021. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem mondta az orvos gyökérkezelés után, hogy egy pár napig fájhat, érzékeny lehet, és vegyek be fájdalomcsillapítót, ha kell. Igaza is volt. Mire visszamentem a következő alkalomra, már elmúlt a fájdalom. Egyik esetben sem volt gyulladt a fogam.
2021. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 neked végig fájt a kezelés után? Nem húzták ki a fogad, ugye?
2021. ápr. 24. 21:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Megmaradt, igen. Szerintem nem folyamatosan fájt, inkább mondjuk este, vagy ha nagyobb erőhatás érte. De mindez elmúlt pár nap alatt, vagy pár hét, nem emlékszem már, de nekem minden fogamnál több idő volt, mint amit a neten tipikusnak írnak, a végén már mondtam az orvosnak, hogy inkább kicsit későbbre hívjon vissza, mikor időpontot adott. Aztán elmúlt, szépen be lehetett tömni (addig ideiglenes volt benne). Azóta sincs velük gond (10 éve kellett hármat egymás után gyökérkezelni).
2021. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, bőven belefér, ha pár napig érzékeny.

Ha tartósan megmarad, elképzelhető, hogy van egy gyokércsatornad még, amit nem sikerült elsőre megtalálni.

Vagy csak simán nem bacimentes még a terület, kell neki időt hagyni.

2021. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A gyökérkezelt fog tetejét szabad mosni? Ideiglenes tömés van benne.


Illetve, próbálok rá se harapni, de néha sajnos sikerül, remélem ez nem gond.

2021. ápr. 24. 22:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy mostam és használtam, mint a többi fogat (már amikor ettől nem fájt). Lekopott az ideiglenes, de kibírta. Nekem az orvos is mondta, nem baj, ha kopik. Nálam ki szokta bírni, a férjemnek meg addig se, míg hazaér. Talán egyénfüggő, nem tudom.
2021. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fogorvos nem mondta de vettem dalacint biztonság kedvéért.
2021. ápr. 24. 22:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Minek vettel a Dalacint? Ki írta egyáltalán fel és milyen indokkal? Az nem egy fájdalomcsillapító, mint az Advil, nem kapkodhatod be, ha te úgy gondolod.
2021. ápr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gyulladás miatt. Hátha segít. Orvos írta fel.
2021. ápr. 25. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!