Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kilazulhatnak a fogak fogszabá...

Kilazulhatnak a fogak fogszabályzó viselése miatt?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, nemrég fogorvosnál jártam, akinek mondtam, hogy szeretnék fogszabályzót. Majd jövőre megyek szakorvoshoz. Azt viszotn elfelejtettem megkérdezni, hogy fennállhat- e annak a lehetősége, hoyg kilazul, esetleg később kihullhat- e az geészséges fogam? Amúgy egészségesek a fogaim, csak nem szabályosak. Szerintetek érdemes jó és egészséges fogakat kihúzatni azért, hogy szabályos(-abb) fogsorom legyen?
2007. dec. 22. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Szia!Természetes, hogy a fogszabályozótól lazulnak a fogaid, de ez aztán a későbbiek folyamán ugyanolyan erős lesz, mint azelőtt. Sajnos minden egyes kezelés után(gondolok itt a szabályozó meghúzására), lazul majd a fogad, mert így tudnak helyreállni. Kicsit kellemetlen lesz evés szempontjából, de szerintem ennyit megér egy szép egészséges, szabályos fogsor. Ja azt meg az orvos úgyis látja, hogy kell-e kihúzni egészséges fogat vagy sem. De ha ajánlja akkor feltétlenül egyezz bele, mert akkor lesz szép szabályos!! Ő ugyis tudja, hogy meliyket kell, ha egyeltalán kell!

Sok sikert hozzá!

2007. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Na, azért mielőtt rábólintasz a foghúzásra, menj másik orvoshoz is, mert a pasimnak az egyik kihúzta a fogát a fogszabályzó miatt, aztán később egy másikhoz ment, és kiderült, hogy nem kellett volna kihúzni. Most implantálni kell, kb 350 ezer ropi lesz. Aki elcseszte: Bodoki doktornő. Légy résen, az orvosok sem tévedhetetlenek, de ha tévednek, nagyon nagy gáz lehet belőle.
2008. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Fuh :|
2010. júl. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!