Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogimplantátummal kapcsolatos...

Fogimplantátummal kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sajnos egy betegség miatt elég rossz állapotban vannak a fogaim, jelenleg korona van a felsőfogsorom nagyrészén, de előreláthatólag implantálásra lesz szükség. Aki végig járta már ezt a folyamatot miylen tapasztalataitok vannak? Van oylan, aki ezt az azonnal terhelhető implantálást választotta, igaz hogy azonnal meg is kapod a koronát és nem kell fog nélkül lenned hosszabb ideig? Illetve a normál implantálás is érdekelne, mennyi idő 1-1 folyamat körülbelül, mennyire fájdalmas maga a műtét illetve mennyibe kerül? Köszi előre is, aki rászánja az idejét, hogy válaszol!

2021. máj. 1. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nincs implantátumom, de dentálhigiénikus vagyok és rengeteg implantos páciensünk van. Ha a véleményemre (és az általam képviselt rendelő véleményére) vagy kíváncsi, azt mondom, a normál beültetést válaszd. Igaz, több idő, de ezalatt is kaphatsz ideiglenes pótlást kivehető protézis formájában.

Gondolj bele, hogy van az állcsontod rengeteg rossz foggal (néhány alatt minden bizonnyal krónikus gyulladás is kialakult már), és ugyan eltávolítás után kikaparják a fogmedret, de maradéktalanul eltüntetni a gyulladt szöveteket nem lehet. A szervezeteden - és az esetleges antibiotikumos megtámogatáson - múlik, hogy az ott maradt baktériumokat ki tudja irtani. Az azonnal beültetett implantátum tehát nem steril helyre kerül. Az azonnali implantáció sikerességi rátája is jóval alul marad a normál implantációénál. Időben úgy néz ki a dolog, hogy a fogeltávolításokat követően egy 1,5-2 hónapos gyógyulási folyamat veszi kezdetét. Az ideiglenes pótlások általában 1 héten belül el is készülnek. Majd következik a beültetés. Attól függ a gyógyulási idő, hogy történt-e csontpótlás, arcüregemelsé/egyéb beavatkozás. Ha nem akkor 3 hónap gyógyulási idő következik, ha igen, akkor peig 6-8 hónappal lehet számolni. Ezután kb 2 héten belül elkészül a végleges pótlás.

2021. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
én csodálkozok h vannak azonnal terhelhetőek.én úgy tudom h azok mind betiltották s h azok illegálisak.
2021. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2: 1,5-2 milla körül hirdetik magánklinikák, de egyébként a munkahelyemen 2 vezetőnk is átesett rajta, hallgattam tőlük sokáig, hogy egy hónapig a rántotthúst is ledarálva ették :D
2021. máj. 25. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem balesetben kitört a 2 szemfog közt az összes alul, így oda kaptam 3 implantátumot. A mütét rettenetes volt, mert nem altattak, csak helyi, aztán várni kellett cirka 90 napot a csontosodásra. Aztán felnyitják a tetejét, tesznek be ínyformázót (az is fent vagy 90 napig), addig elkészül a végleges híd. Végül rákerül az és kész.

Mivel baleset volt, ezért a TB állt mindent ( pár költség volt, viszont ez 8 éves sztori, nem rémlik mi, 88 ezer volt a saját részem + 20 ezer az orvosnak borítékban :D)

2021. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!