Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez normális? Bölcsességfog húzás

Ez normális? Bölcsességfog húzás

Figyelt kérdés
2 napja húzták ki a jobb hátsó bölcsességfogamat. Tegnap szinte alig fájt csak 1 fájdalomcsillapítót kellett bevennem. Ma reggel szintén bevettem egy fájdalomcsillapítót eléggé fájt és már kiment a hatása kb 2 órakor. Azóta nagyon fáj a helye de csak kb 1 óra múlva akarok bevenni fájdalomcsillapítót, hogy tudjak jól aludni. Ez normális?

2021. máj. 1. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez teljesen normális. A fájdalom nem csak bölcsességfog-húzásnál de egyéb beavatkozásoknál sem lineárisan képzelendő el, inkább mint egy hullámvasút, egyszer egyáltalán nem egyszer nagyon egyszer kicsit.

Nem tudom milyen fájdalomcsillapítót szedsz, de paracetamol vagy ilyesmi alapú fájdalomcsillapítókból nyugodtan bevehetsz napi 3-4-et is, semmi komoly bajod nem lesz tőle.

2021. máj. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Cataflamot szedek 50mg-ost. Pedig annyira örültem, hogy ezt megúszom nagy fájdalom nélkül :(. Előzőnek amikor másik oldalon kiműtötték akkor borzalmasan fájt vagy 1 hétig.
2021. máj. 1. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is pont 2napja szedték ki, és a mai nap az első, hogy nem kellett fájdalomcsillapító. Szerintem Flector tuti fájdalomcsillapító erre. Csak receptre adják.
2021. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Cataflamnak és a flectornak ugyan az a hatóanyaga. Remélem nem felszakad a sebem vagy valami mert tegnap tudtam enni péksüteményt.
2021. máj. 1. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem Cataflam, mióta vény nélküli lett, gyenge. Én változtam😌, vagy valami összetétel benne, nem tudom... Én is ettem pogácsát. Fájdalomcsill. mellett simán ment. Igazából ez az inaktivitás zavar. Semmit sem lehet sportolni.
2021. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3. napra szerencsére csökkent a fájdalom csak 1 cataflamot kellett bevennem, azt is lefekvés előtt vettem be, hogy biztosan jól tudjak aludni.

4. napon már csak a csont fáj ha megnyomom, a sebnél csak enyhe húzás szerű fájdalom van. Még szerintem ma is be fogok venni egy fájdalomcsillapítót estére.

2021. máj. 3. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!