Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetnék, hogy ne rettegje...

Mit tehetnék, hogy ne rettegjek ennyire a fogorvostol?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok,nagyon rosszak a fogaim. valószínűleg örökletes a dolog anyámnak és apámnak is nagyon rosszak, anyámnak mufoga van. Két éve az egyik első fogambol letört egy nagy darab mert cukrot ettem,tudom előbb utóbb így is úgy is megtörtént volna. Nagyon sűrűn fájnak a fogaim,szinte mind hiányos.Emiatt nem tudok bátran mosolyogni,nem tudom önmagam adni,mert szégyellem mások előtt,sőt magam előtt is. Nem vagyok gazdag egyáltalán így nincs pénzem arra,hogy teljes fájdalom mentességet,és kiemelést kapjak. Nagyon szeretnék eljutni orvoshoz ezzel tudom,hogy mit kellene tennem,de annyira rettegek,hogy elmondani nem tudom. Két gyereket hoztam már a világra természetes úton,tudom milyen a fájdalom. Nagyon régen gyökér kezeltek az egyik fogam, hűségesen vissza jártam,pedig nagyon fájt a kezelés,azóta nem voltam. Ha el is mennék az orvoshoz szinte biztos,hogy nagyon szégyelném magam amiatt amit lát. Mi a megoldás?
2021. máj. 4. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:

az, hogy elmész.

De ez, hogy mind hiányos, és régóta, semmi jót nem jelent.

Addig menj el, amíg gyökérkezelés és felépítés megoldja, és minél kevesebbre kell korona, mert az több pénz...

2021. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem kell szégyellned magad, biztosan látott már rosszabbat is. ha meg valami megjegyzést tesz, legközelebb máshoz mész
2021. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már az időpontkéréskor elmondod, hogy te vagy a rettegő páciens, ezért baromi régen voltál fogorvosnál. Most rászántad magad, lehetőleg ne riasszanak el a további kezelésektől, sőt, ha lehet, valahogy tegyék kényelmesebbé a dolgot.
2021. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan orvoshoz menj, aki elhíresült arról, hogy szívesen visznek hozzá gyerekeket. Őszintén elmondhatod neki, hogy félsz, nem te lennél az első. Az meg biztos, hogy látott már durvább fogsort is. Azt gyanítom, hogy az átélt fájdalom mögött pszichés okok is lehetnek. Én 20 éves koromban fél évig mást sem csináltam, mint fogorvoshoz jártam. De addigra gyerekkoromban 9 tömött fogam volt. 20 évesen lett először protkóm. Allergiás lettem a Lidocainra, annyit kaptam. 40 évesen önként és dalolva cseréltettem le a protkómat. Azért mondom, hogy mellette építs be valami lelki terápiát is, hogy lelkileg jobban bírd.
2021. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

NÉzd meg, kihez mész.

Bár szerintem tb támogatottban gondolkodsz.

nekem magán tette tönkre a fogamat, félek elmenni bárkihez is, most egy pasi megcsinálta, de amikor felhívtam egy másik gonddal, rögtön arra kérdezett, hogy ez-e...hát ez marha jó, remélem, nem azért, mert nagy esély van rá, csak ezt ismeri...

2021. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 valóban lehet lelki ok nálam, ugyanis fogékony vagyok az ilyesmire. Elég parás is vagyok. Annyi mindent át vészeltem már az elmúlt fél évben,( terhesség, idő előtt nyílt méh száj, mélyvénás trombózis, szülés) gondoltam ezzel is szembe tudok,és kell (!) néznem,de ahogy keresem a fogorvos számát elmegy a ihlet.😒
2021. máj. 4. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, amit irtam. Kesobb mesz, akkor dragabb is, es veszteshez is vezethet.

Es nezz utana elotte, kihez mesz, ezt nem gyozom mondani. Utana haloottam mar en is rosszat a nőről, aki elcseszte. Tenyleg elcseszte. Es direkt.

2021. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hosszú út vezet a belenyugvásba. Rajtam az segített, amikor egy tenyeres-talpas, nagypofájú, szélesfarú fogorvosnőhöz kerültem. A "ne szarj be, bazmeg" és hasonló mondatok rám megnyugtatóan hatottak. A jelenlegi fogorvosnőm is hasonló testfelépítésű, bár ő kulturáltabban viselkedik, de mindenesetre a profizmus süt róla és az a nyugalom vagy minek nevezzem, amivel végzi a kezeléseket. Szóval lelki ügy az egész. Egyébként ez a jelen technikai háttér már nem ugyanaz, mint 50-60 évvel ezelőtt.


76/F

2021. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia sorstársam. Szintúgy két gyermekes anyuka és szintúgy szörnyen fogorvos rettegő vagyok.

Évekig a falat kapartam sokszor a fájdalomtól, de akkor sem mentem el orvoshoz. Ez odáig fajult hogy már esztétikailag is halaszthatatlanná vált a dolog. A második terhessegem alatt 2 első fogam is tövig letört. Önbizalom béka segge alá került.

A halogatasom csak a pénztárcamnak fájt, ugyanis a kezelesek alatt egy fikarcnyi fájdalmat nem éreztem, pedig volt több húzás, több gyokerkezeles, fogcsiszolás...

Múlt héten készült el teljes felső körhidam, és azóta folyamatosan mosolygok... Nagyon szép.

Ugyhogy szedd össze magad míg csak a félelem tart vissza, mert hihetetlen összegekbe fog kerülni és az utólag jobban fog fájni.

2021. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!