Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Emlúlik a fogfájásom, vagy...

Emlúlik a fogfájásom, vagy kihúzzam?

Figyelt kérdés
Agorafóbiás vagyok és nem megyek ki a házból, mert menten elájulnék. Több mint 2 éve gyökérkezelt fogam fáj, kívülről semmi sem látszik, mert szépek a fogaim. De már hetek óta az ideg, alul iszonyatosan fáj. Evésnél nem okoz problémát. Nem nyílalik, csak folyamatos fájdalom van benne, mostmár nem is igazán alszom. Lidocaint spriccelek be rá napi többször, az valamennyire segít, miután elzsibbad. Ha már kirothad az az ideg, vagy valami, ami fáj, akkor elmúlik? Vagy egyszerűbb, ha veszek egy kombináltfogót és Lidocain + házipálinkával elzsibbasztva kipattintom a fogat egy az egyben? Köszönöm a segítséget előre is. UI: Bárki bármit ír, úgy sem megyek fogorvoshoz. Kibírnám húzni magamnak, tudom, mert egyet már kihúztam pár éve és kibírtam, semmi nem lett.

2021. máj. 8. 10:18
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*Elmúlik
2021. máj. 8. 10:19
 2/24 Hellmano ***** válasza:
95%
Majd jól beletöröd azt, akkor leskelődhetsz...mégis mehetsz a fogdokihoz és ki kell mozdulnod.
2021. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem törném bele. Nem vagyok hülye.
2021. máj. 8. 10:31
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Te is gyökérkezelted ? :D
2021. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem én gyökérkezeltem, hanem egy idióta lehúzós fogorvos (már bocsánat), mert hónapokig fájt. Vissza kellett mennem 2x, vagy 3x, az a nőszemély szerintem nem is értette a dolgát. Még jobban fájt utána, mint előtte egy jó darabig. Aztán azt gondoltam végre elmúlt, de ha megint fáj, valamit csak nem csinált jól az az asszony.
2021. máj. 8. 10:36
 6/24 anonim ***** válasza:
23%
Nem fog elmúlni húzd ki. Ha eddig nem múlt ezután sem fog :(
2021. máj. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
#3 az hogy beletörik-e, nem azon múlik, hogy hülye vagy. Sokszor még a fogorvosok is beletörik. Amúgy meg szerinted minek tanulnak a fogorvosok évekig, ha egy laikus is ki tudja húzni magának a fogát?? Eszem megáll komolyan.
2021. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Biztos nem volt minden ideg kiölve. Szerintem pár hét alatt elhal az magától is. Nyugi, nem fájhat a végtelenségig, várd meg inkább, míg elhal a fog, ne húzd ki, mert vérmérgezés is lehet belőle, vagy beletöröd és az sokkal rosszabb lesz. Nekem is egyszer hetekig fájt egy lyukas és nem mentem orvoshoz, aztán elmúlt magától. Igaz marék számra szedtem a Cataflamot, hogy pár órát aludjak, de elmúlt végül magától és semmi bajom sincs.
2021. máj. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, az egyetlen hasznos választ. Szóval akkor van remény, hogy elmúlik, csak meg kell várnom, hogy kipusztuljon a fogam belseje, az idegek stb? Azt a pár hetet kibírom még, ha arról van szó, mert már jó másfél hete fáj és eddig bírom. A Lidocain az sokkal jobb, mint a gyógyszer, úgy elzsibbad tőle a szám, hogy jó fél-háromnegyed óráig nem érzek semmit. Mondjuk várok még két hetet akkor, reménykedve, hogy elmúlik, ha nem fog, akkor közbelépek. Köszi.
2021. máj. 8. 15:56
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha szerinted csak az volt az egyetlen hasznos válasz, akkor nálad nagyon nagy bajok vannak fejben.

De persze, várj még egy kicsit, hátha ráhúzódik a gyulladás a füledre, azzal se menj orvoshoz, majd megsüketülsz :)

Vagy tényleg szerintem is húzd ki magadnak a p*csába, az orvosok azért tanultak évekig keményen, mert ez olyan egyszerű dolog.

Ha ennyire hülye vagy, akkor veled nem lehet mit kezdeni, csak nem értem, minek lett kiírva a kérdés, ha csak egy választ fogadsz el, és előre tudtad, milyen típusú lesz az??

2021. máj. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!