Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet ez? Fogkő leszedé...

Mitől lehet ez? Fogkő leszedés után is marad a szar szagú lehellet. Van elektromos fogkefém, használok szájzuhanyt, paradontax fogkrémet és szájvizet. Minden fogamat betömte az orvos, de akkor is marad a szag.

Figyelt kérdés
Legutóbbi fogkőeltávoltásnál mondta a doki hogy gyulladt az ínyem. Kérdeztem mitől lehet(én erre gyanakszom mint bűz forrás), ő azt válaszolta szedjek C vitamint és igyak zöld teát. Olvastam a refluxról is, de nem tudom hogy annál milyen a szájszag. Az enyém mint írtam szar szagú. Már beszélgetni sem szoktam, mert szégyellem. Azt hogy milyen szagu, azt onnan tudom hogy egyszer a munkahelyem öltözőjében én voltam a téma, nem tudták hogy egy szekrénysorral arrébb voltam. Ha esetleg valakinek ilyen volt, az legyen szives leírni a probléma megoldását.
2021. máj. 8. 11:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet valami gyomorprobléma?
2021. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Dohányozz, mentolos rágózz vagy mindkettő.
2021. máj. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kizárható a fogászati probléma, akkor emésztési lehet. Keresd fel a háziorvosodat a problémával!
2021. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mandulakő esetleg? Az csinál még ilyet a gyomorproblémákon kívül.
2021. máj. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mandulámon nem látok köveket. Viszont 2 rágófogam is (amit már újra tömött az orvos) szokott néha fájni. Sajnos háziorvos jelenleg nem tudok menni, de amint lehetőségem nyilik rá, megyek. Gondolkodtam már rajta korábban is, csak kellemetlen beszélni róla. Főleg úgy, hogy 2 asszisztense is bent van. Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 8. 13:00
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem is kell menned konkrétan, írsz neki egy emailt, vagy felhívod. Szerintem úgyis beutalót fog adni valahova.
2021. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy gyomor problema, avgy nem mosod HELYESEN a fogad.

A fogaid BELSO felet is szoktad mosni? Azokat is ugyanolyan alapossaggal kell? Fogselymet hasznalsz NAPI szinten?

Szajviz hasznalat?

Ket etkezes kozott gyakran nassolsz? Azon belul is sok cukrosat, esetleg cukros uditoket?

2021. máj. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor szedte le a fogköved? A gyulladásnak is kell egy kis idő, amíg elmúlik. Ezen kívül ahogy írták, lehet emésztőrendszeri probléma, de fogászati góc is okozhatja. Röntgen készült?
2021. máj. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A fogaim belső felét is szoktam mosni. Fogselymet ritkán használom mióta megvan a szájzuhany. De van hogy előbb fogselymet majd szájzuhanyt használom. Parodontax szájvizet használom reggel és este fogmosás után. Kúra szerüen használtam Corsodylt is, akkor szerintem kicsit jobb volt. Csak hát úgye azt nem lehet folyamatosan használni. Ritkán szoktam cukros dolgokat enni és inni. Próbálok minnél kevesebb ilyen terméket fogyasztani, és kerülöm s szénsavast is. Fogkövet már régebben szedte le, akkor használtam Corsodylt (a doki is ajánlotta) talán jobb is volt. De hamar visszatért a szag. Röntgent is csinált, mert az egyik szemfogamnál a foggyökérnél volt probléma. Akkor kb 3 hétig kaptam gyógyszeres töméseket. Annál a fogamnál meg is szünt a fájdalom.
2021. máj. 9. 06:51
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes... És megint egy olyan embert éri probléma, aki odafigyel magára :(

Szerintem mindenképp vizsgáltasd ki valahogy, hátha van valami apróság, ami nem jut eszünkbe, és mégis annak a kezelése lesz a megoldás.

2021. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!