Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fogak kihúzása fáj jobban?

Melyik fogak kihúzása fáj jobban?

Figyelt kérdés
Egy alsó nagyörlőmet fogják kihúzni mert rosszul nő, és tönkreteheti az álkapcsomat. Tudtommal ez egy kétgyökerű fog de nem tudom, hogy ez mit jelent. Ha volt már tapasztalatotok foghúzással, szerintetek 'szerencsés' vagyok hogy ezt kell kihúzni és nem egy másik fogam? Mennyire fog fájni?

2021. máj. 10. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Van egy-, két- és háromgyökerű fog, sőt a bölcsességfog lehet négy is. Szóval ez alapján közepesen vagy szerencsés, de igazából nem csak ettől függ a fájdalom. Lehet, hogy pont úgy nő rosszul, hogy megszenvedsz nagyon a kihúzásával, de az is lehet, hogy simán egy rántással kint lesz.


Sőt, ha jól adja be az érzéstelenítőt az orvos, akkor nem a fájdalom lesz a legrosszabb, mert azt ugye tompítja az injekció, hanem az érzés, hogy húzza, de a fog persze ellenáll.


De ne parázz. Bármikor jelezhetsz az orvosnak, hogy álljon meg, tartson szünetet.

2021. máj. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma húzták ki alsó nagyörlőmet. Azok kétgyökerűek, csak a felsők 3. Egyáltalán nem fáj.
2021. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hatos fogam harom gyokere szinte terpeszben allt. De anno egy eleg szar rendelobe jartam. Ma mar rontgent keszitene az orvos es szamitana ra.
2021. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!