Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Üdv.17 éves vagyok foggyuladás...

Üdv.17 éves vagyok foggyuladásom van ki kell húzni ?

Figyelt kérdés

Ezt nem tudom elhinni.Anyira félek a fog húzástol, normális ez ilyen korban.nyugtasatok még nem csak nekem húznak tinédzser korban fogat. De mi történik ha nem húzom ki?

Bár csak lenne más meg oldás



#félelem #Fogygyuladás
2021. máj. 11. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Egyrészről olyan diagnózis, hogy foggyulladás nem létezik. Mint ahogy lábgyulladás sincs. Hogy ki kell-e húzni, azt ennyi alapján épp annyira lehet megmondani, minthogy le kell-e amputálni a lábad. Nem, nem te vagy az egyetlen, de azért normálisnak ne nevezzük.
2021. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van foggyulladás. Fogbélgyulladás pontosabban. Amikor a lyuk a fogban egyre mélyebbre és mélyebbre hatol. Amikor rámegy az idegre a gyulladás, az olyan borzasztóan fáj, hogy az ember ki tudna ugrani a bőréből.


1. A foghúzás fáj legkevésbé. Emiatt egy cseppet sem kell aggódni.


2. Van más megoldás. Egy normális fogorvos nem húzza rögtön ki a fogat. Először fúrni fogja, megnézi mennyire sérült a fog. Előfordulhat az is, hogy már nincs más megoldás, és el kell távolítani. De valószínűleg nem az a helyzet, higgy nekem. Amikor egy fog haldoklik, az egyszerűen annyira fáj, hogy semmit nem bírsz csinálni, nem írogatnál gyk-ra, hanem rohannál egy fogorvoshoz. Gyökérkezelést kell végezni, kipucolja az ideget, gyógyszeres kezelést kapsz, majd ki is öli az ideget. Az az igazság, hogy az fáj. Amikor a tűt csavargatja eléggé érzékeny egy dolog, még zsibbasztóval együtt is. Plusz mivel egy alkalommal ezt nem lehet megoldani, még a kezelések között is fog fájni. Gyulladáscsökkentőt kapsz és gyógyszert is a fogadba. Már többször is elvégezték rajtam. Igen, az fáj, de ki lehet bírni. Sőt ki kell bírni, mert nem az nem egy jó megoldás, hogy egyből kihúzatni. Fiatal is vagy, és a protézis is drága.

2021. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát még egyszer. Olyan diagnózis, hogy foggyulladás NINCS. Akkor sincs, ha idejön Laikus Janka és pörög a hátán, mint a büdös bogár, hogy de van. Elég sok minden be tud ugyanis gyulladni a fogban/fog körül, maga a gyulladás is lehet fogeredetű, vagy származhat máshonnan, amit laikusként a legtöbben meg sem tudnak különböztetni, pedig a terápia szempontjából nagyon nem mindegy. Igen, olyan hogy fogBÉLgyulladás van, de te ezt kedves válaszoló nem tudhatod a kérdés alapján megállapítani sőt, még ha a kérdező ki is fejtette volna részletesen a tüneteit, te vizsgálat alapján akkor sem állíthatnál fel diagnózist és nem ajánlhatnál terápiát. Ha fogorvos lennél tudnád, de nyilván nem vagy az, ezért megkérlek, tartózkodj az egészségügyi szaktanácsadástól, mert csak félrevezetsz másokat. Mi a helyzet a perapikális gyulladásokkal, amit szintúgy hív a köznyelv úgy, hogy “foggyulladás”, pedig nem egy betegségről beszélgetünk, van jó pár és bizony igen sokat tud változtatni a terápián a tény, hogy vajon melyikről van szó! Mi van, ha egy fog körüli, ún. pericoronitise van a kérdezőnek? Kevés az esélye, de lehet parodontális eredetű gyulladás is. Bármelyiknek lehet a vége foghúzás, mint ahogy más terápiára is jó esély van, pl fogbélgyulladás esetén gyökérkezelésre, ínygyulladásnál fogkőleszedésre stb. A fogászat kicsit többől áll, mint a foggyulladásból és a gyakorin ajánlott kb 3 féle terápiából, én legalábbis az 5 éves fogorvosi karon, majd a 3 éves szakvizsgán így tapasztaltam.

És nem attól normális a fogorvos, hogy nem húzza ki rögtön a fogat, hanem hogy a diagnózishoz adekvát terápiát választ, ami még 17 évesen is lehet foghúzás.

2021. máj. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A foghúzás fáj legkevésbé.. de nem a gyulladt fog.. én legalábbis majd elájultam a fájdalomtól..
2021. jún. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!