Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Más is van így? Vagy csak...

Más is van így? Vagy csak nekem hiányzik rengeteg fogam?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok (fiú).. ha ez számít valamit.

Sajnos minden évben ki kel húzni egy-egy fogam,az orvosok szerint ez genetika,ami nem állhat messze a valóságtól,mert apám és anyám is teljesen fogatlanok pedig nem idősek (39).

Rendszeres szájápolást végzek reggel/este.

A napokban fogják húzni a 7.ik fogam is, elől lassan teljesen fogatlan leszek és emiatt elment az önbizalmam,És ez a középsuliban sem kedvez az átlagom alapján. Már egy képen sem merek mosolyogni... A fogpótlás úgy tudom nagyon drága és számomra megfizethetetlen. Esetleg egy röntgen kimutatná,mi a probléma?

Vagy törődjek bele a fogatlanságba?



2021. máj. 12. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Miket eszel és miket iszol? Mennyire stresszes az életed?


[link]

[link]


(Bocsi, az már csak belemagyarázás, hogy apának és anyának is ilyen. Miért törvényszerű, hogy a tiéd is ilyen legyen? Talán ugyanazt az életvitelt folytatod, mint ők?)

2021. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Törődj bele. Nem tudsz mit kezdeni, a többiek véleményét kulázd le, aki nem tudja mi van a hatterbe az ne pampogjon. Mosolyogj, amíg lehet, és amíg van miért.
2021. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hellmano ***** válasza:
5%
Legalább nem fog fájni, ha nincs. :) A teknősnek sincs mégis leharapja a félkarod, ha odanyújtod neki :D (Aligátor Teknősre gondoltam, ami leszedi a félkarod).
2021. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem azon múlik, hogy a szüleidnek rosszak. És amelyik orvos ezt állítja, azt váltd le rögtön, mert nagyon le van maradva.

Ha 18 évesen annyira rossz fogaid vannak, hogy ki kell húzni, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz (szájápolás, étkezés). Pláne, ha rendszeresen jársz fogorvoshoz is. Röntgen nélkül kezelni manapság pedig már simán műhiba.

2021. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Mindenkinek vackok a fogai a családban, kivéve nekem, én vagyok az egyetlen, aki rendszeresen jár fogorvoshoz, leszedeti a fogkövet, elmex gélt és szájvizet használ… na, ennyit a genetikailag rossz fogakról
2021. máj. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!