Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magas rizikócsoportba tartozom...

Magas rizikócsoportba tartozom fogászati, szájsebészeti szempontból?

Figyelt kérdés

Két évvel ezelőtt szívinfarktusom volt. Magas vérnyomásom van, 8-9 féle gyógyszert szedek. Nagyon stresszelek.

Ezért kérdezem: "Magas rizikócsoportba tartozó alapbetegség(ek)ben szenvedő betegek ambuláns szájsebészeti-fogászati ellátása, gondozása."



2021. máj. 20. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, abba.
2021. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor talán lehet esélyem,hogy szájsebészeten látnak el? Nem egyszeri, hanem többszöri alkalomról (húzásokról) lenne szó.
2021. máj. 20. 11:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, főleg, hogy a fogászati gyulladásom sajnos rámehetnek a szívre is
2021. máj. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Magas rizikócsoport ide vagy oda, elég kelletlenül fogadtak a szájsebészeten. Csináltak egy OP röntgent,és a szájsebész szakorvos szerint nincs különösebb probléma. Pedig a korona alatt a szemfogam állandóan gyulladt. Lehetséges, hogy az OP ezt ne mutatná ki?

Gyaníthatóan inkább nem akartak foglalkozni velem.

2021. jún. 10. 15:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Mit érzel akkor, amikor úgy érzed hogy gyulladt? Mikor készült rá a korona? Mennyire hiányos a fogazatod? Előfordulhat, hogy túlterhelődött a fogad?


Hát maximum azt lehet, hogy levágják róla a koronát, és megnézik, mi van alatta. Szoktak koronan keresztül is gyokerkezelni például, de annak a te esetedben valoszinuleg nem lenne értelme, ha mondjuk arra gyanakszunk, hogy alászuvasodott a korona, mert a gyokerkezelest ugyan meg lehet csinálni, de a szuvasodás ebben az esetben ugye ott marad. Tehát ha bevállalod, akkor ez a lehetőség van. De ha rtg-en sem latszott semmi különös, akkor az is benne van a pakliban, hogy ugye egészséges a korona alatti rész, akkor feleslegesen lett levagva

2021. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kivülről kitapogatva a szemfog nyomásra érzékeny, fáj. Hol jobban, hol kevésbé. Bonyolítja a helyzetet, hogy nem egy egyedi korona, hanem egy 6 tagból álló hid része. Pontosan nem tudom kb 8-10 éve készült. Már évek óta gond van vele, de eddig hol ezért, hol azért nem mentem bele a leszedésébe.Köszönöm a szakszerű választ.
2021. jún. 10. 17:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Szívesen :)


Éppen 8-10 év nagy általánosságban a kihordási ideje egy ilyen beragasztott rögzített pótlásnak. Ez nem azt jelenti, hogy utána biztosan tönkremegy, lazán szaladgálnak az emberek 22 éves pótlásokkal is, csak ekkor már nem lepődünk meg azon, ha le kell cserélni a fogpótlást, mert valami galiba van.


Én azt mondom, hogy ne hagyd annyiban a dolgot, keress fel akár más fogorvost, pláne hogy nem mostanában kezdődött a probléma. Tulajdonképpen ez nem is szájsebészeti eset. Az oda vonatkozó lehetőségeket kizárták a panoráma röntgennel, nem találtak csontdefektust, cisztat, ilyesmit.

2021. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul értelmeztem a kérdésemben idézett szöveget.

Ahhoz pedig panoráma röntgen sem kell, hogy tudja az ember, itt bizony elég nagy a baj. Mitől is jött volna rendbe az évek alatt?

Ha ez a fog menthetetlen, akkor nagy gond a következő pótlás.

Implantátum úgy tudom alapbetegségem miatt nekem nem jöhet szóba.

Lehet rajtam már csak a kivehető fogsor segítene.

Próbálok újra egy kis bátorságot összeszedni, és keresni egy jó fogorvost. A körzetes fogorvosra ezt nem merem bízni. Bár én magánorvossal is nagyon megjártam már. Talán nem is csoda, ha jobban félek a fogorvostól, mint az ördögtől.

Köszi mégegyszer!

2021. jún. 10. 20:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!

Ha Budapesten vagy, tudok ajanlani jo fogorvost maganban.

2021. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok. De azért köszönöm.
2021. jún. 10. 21:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!