Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés előtt antibiotikum...

Fogtömés előtt antibiotikum szedés? Kérdés lentebb!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A héten elkéne mennem fogorvoshoz tömésre. (ma kérek időpontot). A lényeg az, hogy szívbillentyű zavarom van. Olyat hallottam, hogy a beavatkozás előtt érdemes antibiotikumot szedni. Ez igaz? 🤔 Természetesen megkérdezem a fogdokit is erről, de tisztába szeretnék ezzel lenni, ha véletlenül nem említené meg.


Ui. 2 éve derült ki ez a betegségem.


2021. máj. 25. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem felesleges belekezdened egy antibiotikum kúrába csak úgy random. Ha olyan a kezelés jellege akkor felír az orvos. De pl nekem még bölcsesség húzásnál is azt mondta az orvos, hogy inkább ad fájdalomcsillapítót-gyulladáscsökkentőt, mint antibiotikumot, mikor lehet nem is lesz semmi. (Persze a lelkemre volt kötve, hogyha lázasodok akkor hívjam és felír) De 2 fog jött ki így egyszerre, nem kellett antibio, nem kellett feleslegesen megborítani az egyensúlyt
2021. máj. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megnyugtató a válaszod #1-es. Nem igazán akarok én se gyógyszert szedni feleslegesen, csak ezt hallottam. Ment a zöld kéz. 😊
2021. máj. 25. 00:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezt hol olvastad, de nem kell mindent elhinni.

Fogtomeshez antibiotikum? Minek?

Egyebkent igen, majd az orvos eldonti, hogy mi kell es mi nem, ne parazz :)

2021. máj. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, pontosan mit jelent ez a "billentyű-probléma". Van műbillentyűd?


Bizonyos beavatkozásoknál merül fel csak az endocarditis profilaxis. Olyanoknál, amelyek vérzéssel járnak és lehetőséget adnak a baktériumoknak, hogy nagymennyiségben a véráramba jussanak, és egy arraérzékeny eyénnél betegséget okozzanak. Egy tömés jellemzően nem ilyen tipusú beavatkozás.


A fogorvosodat mindenesetre mindenképpen tájékoztasd az alapbetegségeidről, rendszeresen szedett gyógyszereidről stb.

2021. máj. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Töméskor nem kell, csak vérrel járó beavatkozáskor, pl húzás.
2021. máj. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!