Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tud tenni a fogorvos ha a...

Mit tud tenni a fogorvos ha a bölcsesség fogra rá nőtt az ínyem?

Figyelt kérdés

Nő a bölcsesség fogam és rá nőtt az ínyem, nagyon nehéz tisztítani és ez miatt kellemetlen a lehelletem is. És érzékeny, fáj is. Megyek majd fogorvoshoz valamit mindenképp szeretnék vele kezdeni leginkább a száj higiénia miatt mert sehogyan sem tudom normálisan kitisztítani és amikor odanyújok érzem hogy büdös. Fülpiszkálóval szoktam illetve a fogköz tisztítóval de nem sokra rá megint olyan lesz. Fogselyemmel nem férek hozzá.

27f


2021. jún. 3. 19:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Fájni nem fáj a fogam azt rosszul írtam csak az ínyem érzékeny és nagyon kellemetlen hogy rá van nőve
2021. jún. 3. 19:16
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fogorvos, de ezt a fogat ki kellene huzni, akkor szunik csak meg a problema. Mert az inyedet hiaba tavolitana el, visszanőne. Hasonlo problemam van, nekem nő a bolcsessegfogam meg nem jott ki teljesen, de az inyem tulzottan koruloleli, es ha belemegy valami, akkor a nyelvemmel addig piszkalom amig ki nem jon, es ilyenkor faj is. Meg erot gyujtok, hogy elmenjek kihuzatni.... Majd ird le, mit csinált vele a doki. 😃
2021. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a fogorvos szájsebészhez küld, aki műtéti úton eltávolítja. Nem olyan nagy dolog, még akkor sem ha rosszul nőtt a fog. Egy kis bemetszést csinál, meglazítja a fogat és kihúzza.
2021. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy magát a fogat el kell távolítani. Ha ki van nőve a fog, el is fér jó helyzetben is van, akkor van arra lehetőség, hogy helyi érzéstelenítésben levágják az ínydarabot.


De ha ez egy bedőlt, rossz helyzetű, esetleg szuvas fog, akkor nincs értelme az előbbi dolognak, akkor tényleg az eltávolítast fogják javasolni.

2021. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A foghúzástól nagyon félek azt nem akarom
2021. jún. 3. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor marad a büdös lehelet. Később majd széttolja a fogsort is, akkor lehet fogszabályzóval szerencsétlenkedni. Aztán elszuvasodik és lehet tömni. Mire végül rászánod magad a kihúzására, arra már komplikált sebészet lesz belőle. Te tudod.
2021. jún. 4. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem kell tartani a szájsebészettől sem, ha jó a doki, akkor az érzéstelenítőt is alig érzed majd. Inkább legyél túl rajta, a halogatás sokat árt, neked lesz rosszabb később.
2021. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!