Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet a fogszabályzó szükségességéről? 18 L

Figyelt kérdés

Egy rövid előzmény: Már általános iskolás koromban szerettem volna fogszabályzót, az iskolaorvos is javasolta az évek során. El is mentünk fogszabályzó szakorvoshoz, készítettek röntgent, de akkor még arra hivatkozván, hogy “növésben vagyok” és nem nyerték el végleges helyüket a fogaim, a döntés el lett fogadva itthon és nem tettünk semmi továbbit az ügyben. Egyébként kevés hely van a fogsoromban, ezért torlódtak a fogak, valamint mindenképpen kell húzni fogat a helyhiány miatt, 3 eddig meglátogatott fogorvos véleménye szerint.

Azonban ahogy bekerültem gimnáziumba, egyre gyakrabban éreztem a hátrányokat, amik a fogszabályozó hiánya miatt értek. Különösen az utóbbi 2 évben terelődött erre a figyelmem, ahogy “értem” és ahogy egyre több emberrel kerültem kapcsolatba. Voltak, akik szóvá tették, ezentúl értek megkülönböztetések emiatt.

Idén érettségiztem, vagyis itt állok 18 évesen, kesze-kusza fogsorral az egyetemi felvételi előtt, mielőtt elkezdődne a felnőtt életem és ilyen bizonytalanságokkal kell foglalkoznom, miközben mások (megjegyzem, joggal) tehetnek megjegyzést, hogy igénytelen a megjelenésem, ugyanis a fogszabályozás valóban egy olyan dolog, ami ellen lehetne tenni, nekem azonban a szüleim nem engedik ezt, pedig módunkban állna kifizetni a beavatkozást.

Hogy eddig milyen indokkal nem engedték a szüleim? Szerintük ez nem egy esztétikai probléma; aki szeret, az el fog fogadni az eredeti fogsorommal is; ez egyedivé tesz…

Ezek mellett persze ott vannak az ismerősök negatív tapasztalatai, akiknél 10-ből egy esetben az illetőnek tönkrement a fogzománca, vagy éppen visszarendeződött a fogsora a fogszabályzó levétele után. Az anyagi oldalát is támadják ennek az egésznek, szerintük ez “rablás” és a beavatkozás nem létszükséglet. Na, számukra valóban nem, mert egyikük sem érintett a problémában, belőlem azonban szociális szorongást vált ki, hogy ilyen megjelenéssel kell bemutatkoznom bárhol, ahol láthatóan a partner tekintete a fogsoromra vándorol, kényelmetlenné és feszengővé téve a beszélgetést számomra.



2021. jún. 8. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan ezeket kellene elmondanod nekik.

Drága mulatság különben, nem lehet hogy azért nem "akarják" mert nehéz lenne?

Bölcsesség fogaiddal mi a helyzet?

Azok is,ha kijöttek igazából sokszor csak a helyet foglalják, nyomják össze a többi fogat, okozva ezzel olyat amit leírtál..

Szerintem ezért is javasolták még azt hogy várj vele.

2021. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyönyörűre lett szabályozva, egész kicsi gyerekként (alsós voltam) mikor kezdtük és tiniként vették le. Most kezdhetem az egészet újra rondább állapottal (korábban csak előre álltak a fogaim), most viszont összetorlódtak alul brutálisan, ráadásul féloldalasra, jobbra torlódott el az egész alsó fogsorom. A hülye bölcsességfogaknak volt köszönhető, és ezt csak azért meséltem el, mert nem tragédia és nem is hülyeség várni a fogszabályzással egy bizonyos korig, én is jobban jártam volna, ha ezt akkor tudjuk... Mindenképp vágj bele, akár a szüleiddel akár nélkülük, ez nem csak esztétika de egészségügyileg is fontos a jó harapás és rágás, a bölcsességfogaktól pedig, ha arról lesz szó gondolkodás nélkül szabadulj meg!
2021. jún. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
97%
Minél hamarabb kezdjétek el a fogszabályozást, mert minél tovább húzzátok az időt annál nehezebben rendeződik vissza a fogad, mert az ízületek is egyre merevebbek lesznek. Én 23 vagyok és már több, mint két éve fent van a fogszabályzóm. Fiatalabb korban kellett volna nekem is mennem, de 4 fogamat ki akarták húzni így nem mentünk. Szerencsére találtunk egy nagyon jó orvost aki végül nem húzott ki egy fogamat sem. Nem olcsó mulatság, de részletekben is ki lehet fizetni pl nála mindegy milyen összegeket viszek. Ha ötezret viszek akkor annyit csak minden alkalommal vigyek amennyit tudok. Szóval próbáld meg rábeszélni a szüleidet.
2021. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem teljesen rendben volt, hogy huszonevesen csinaltak meg, plane, hogy a bolcsessegfogaim kozben nottek ki es annyira jok, hogy pont megvannak.
2021. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 még nem nőttek ki a bölcsességfogaim, ezek nélkül is torlódás van az alsó és felső metszők, szemfogaknál. Az egyik szemfogam ráadásul “farkasfog”.

Nálam azt mondta 4-5 éve a fogorvos, hogy kisőrlőt kellene húzni, ebbe akkor még nem, de most már beleegyeznék.

2021. jún. 9. 08:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt ennyire zavaró a helyzet, éjszakai fogszabira volt anno pénz, az sokat nem segített. Azóta is azért zavart, hogy nem "tökéletesek" a fogaim, kicsit hiú is vgayok, ezt hozzá kell tennem. Most 29 évesen lett rá pénzem, hogy megcsináltassam, állandó fém önligírozó fogszabim van, én szeretem nagyon, még 1 évig tuti fent lesz. Egyébként nem csak esztétikai kérdés, nekem pl. mélyharapásom van (ezt gumizással kezeljük), ami miatt később tönkre is mehetnek a fogaim, de már most is sokat koptak emiatt + az állkapcsoknak sem tesz jót. Én nagyon örültem volna, ha erre hamarabb kerül sor. Amúgy nekem már kivettek a 4 bölcsességfogam + örökre bent lesz alul és felül ilyen helybentartó sín, illetve éjszakai fogszabim is lesz, így elvileg kizárt, hogy visszarendeződjenek.
2021. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!