Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megkaptam az éjszakai fogszabá...

Megkaptam az éjszakai fogszabályzómat, de nagyon fáj. Ez normális?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint másfél év után levették a fogszabályzómat, és egyből le is vették az éjszakaihoz a mintát. Rá 2 napra meg is kaptam, viszont iszonyatosan fáj, amikor beteszem, de csak az egyik fogam (felső bal 2-es,ami a fogszabályzó előtt nagyon kiállt). Reggelre elmúlik a fájdalom, viszont miután kiveszem, pár óráig még valamilyen szinten fáj.


Ez mennyire normális, hogy amint felteszem, elkezd fájni? Szólnon kéne a fogorvosomnak, hogy alakítani kéne rajta?


A válaszokat előre is köszönöm!


Ui.: sima műanyag retainerem van



2021. jún. 14. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt éjszakai fogszabályzóm. Nekem az alsónál volt ilyen érzésem. 1 hét és elmúlt nekem. Ha huzamosabb ideig nem javul, szerintem akkor szólj a fogorvosodnak.

De ha biztosra szeretnél menni egy telefont megér és hívd fel :), te is nyugodtabb leszel

2021. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Retencios készülekre gondolsz? Normális, ha fáj, mert vissza akarnak eleinte mászni a fogaid az eredeti helyükre. Nekem 12 éve vették le, ha sokáig nem hordom éjjel, bizony megérzem.
2021. jún. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!:)
2021. jún. 15. 13:10
 4/4 anonim válasza:
100%
Nekem is fájt az éjszakai, főleg mikor új volt, illetve húztak rajta. Mikor már alakult a fogam menet közben, akkor már kevésbé fájt, akkor mondta is a doki, hogy persze, hogy nem fáj, mert nem húz...gyorsan meg is húzta a csavart benne, így amikor visszatette egyből fájt megint. Szóval nálam így volt, viszont tényleg érdemes beszélned a dokival, ha nagyon fáj, akkor tud rajta lazítani.
2021. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!