Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy bírjam ki még fogászatig...

Hogy bírjam ki még fogászatig a fájó fogammal?

Figyelt kérdés
Sajnos hónapokig húztam a fájó fogammal a dolgot, mert féltem, másrészt covid miatt elérhetetlen volt nálam az sztk ahova tartozok de mai napig sem elérhető. Viszont nem rég írták ki, hogy személyesen is lehet foglalni időpontot így holnap első dolgom az lesz. De kérdés mikorra tudnak adni és addig nehezen fogom kibírni. Már több napig kellett szednem algoflex fortet ami kis ideig igaz de segített a fájdalmon sőt direkt próbáltam több napot is kihagyni köze mint most is de félek többet beszedni. Sajnos azóta több lyukas fogam lett és valószínű hogy fogköves is és az egész jobb pofám fáj és valamiért fáj ráfeküdni. Szégyellem hogy elhanyagoltam a fogaimat de nagyon rossz állapotban voltam az utóbbi időben de most akarom mindet helyre hozni. Viszont félek is főleg a fájdalomtól mert most eleve nagyon fáj az egyik főleg ami miatt aludni nem tudok néha. Mennyire lesz fájdalmas a kezelés? Meg attól is félek hogy a tömés bármikor kijöhet és a fájdalom visszatér. Régi fogorvosom aki nagyon jó volt szakiskolás koromban nála sosem volt utólagos problémám és mindig rendesen csinálta a dolgot. Szerintetek ciki lenne őt is megkérdezni hátha vállal e mint ilyen magán orvos megfizetném nem erről van szó de ő volt a legjobb. Akkor mondta igaz hogy suli után nem mehetek hozzá mint ingyen ahogy akkor de hátha így lehetne. Szerintem az ínyem is gyulladásban van nagyon. Attól is félek még hogy nehogy bármelyik fogamat húzni kelljen amit nem akarok, mert nem szerertnék egy üres hellyel maradni fiatalon pedig az egyik fogamat elnézve vannak kétségeim de reménykedek. Ha ma beveszek még egy algoflexet talán kibírom még hátha hamar kapok időpontot vagy a régi dokihoz is mehetnék talán de félek nehogy legyen mellékhatása. Néha abba marad a fájdalom amúgy de ugyanúgy visztatér. Mit tanácsoltok hogy bírjam ki ezt az időt míg elmegyek fogorvoshoz? 24l

2021. jún. 21. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Flektor por
2021. jún. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most egy kiscit jobb lett hogy fogat mostam most és használtam azt a cholre hexamed vagy mi szájöblítőt az is szokott nagyon segíteni ha fáj épp valamelyik fogam vagy az ínyem.
2021. jún. 21. 00:35
 3/4 anonim ***** válasza:
22%
ha megmondod, hogy pokolian fáj napok óta, akkor ott helyben el fognak látni.inkább játssz rá egy kicsit és semmiképp ne hagyd magad megdumálni, mert ez a normális eljárás anná, akinek fáj a foga.mellesleg ha van taj kártyád, bármelyik dokihoz mehetsz, kötelező ellátnia téged.
2021. jún. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
El fogják látni: írnak neki antibiotikumot, mivel a leírásból látszik, hogy masszív gyulladás van, így nem lehet nekiállni fogat tömni
2021. jún. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!