Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyógyszer fehér lepedékes...

Gyógyszer fehér lepedékes nyelvre?

Figyelt kérdés
Már jó ideje fehér lepedékes a nyelvem,szerintem azért mert régebben volt egy időszak amikor sajnos kicsit elhanyagoltam a szájhigiéniát. Olvastam a neten, hogy egy gomba túlzott elszaporodása miatt alakul ki.Az orvos csak annyit mondott igyak többet. Napi 4l vizet iszom, és a táplálkozásra is oda figyelek. Nagyon zavar mert rossz tőle a leheletem, hiába mosok fogat napi 5-ször, 20 perc múlva már rossz a leheletem. Lehet kapni gyógyszertárban vénynélkül valami gyógyszert ami leszedi? Rózsaméz nevű folyadékot próbáltam, de nem használt semmit,és a mellékhatásai között ott van, hogy okozhat hasmenést, és akármennyire próbáltam figyelni hogy ne nyeljek le belőle,mégis rossz volt tőle a gyomrom.Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 24. 02:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Refluxod van esetleg? Leggyakoribb oka a lepedékes nyelvnek. Lehet venni nyelvkaparót is amivel idővel lelehet pucolni. De egy erősebb fogkefe is megteszi ha bírod hányás nélkül.


Ezeken kívül érzel barmi kellemetlen erzest a szádban?

2021. jún. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs refluxom tudomásom szerint. Van nyelvkaparóm is, használom mindennap, de nem használ semmit.Volt sajnos egy olyan időszakom, amikor olyan depressziós voltam hogy kikelni nem volt kedvem az ágyból, és sajnos fogat sem mostam volt hogy egy hétig sem. Az étkezésem is felborult, híztam 20kg-ot,össze-vissza ettem mindent.úgy emlékszem ez után alakult ki a fehér lepedék. Azt érzem hogy hiába mosom akármilyen alaposan a fogaimat, kb 10-20 perc múlva már érzem hogy nem olyan friss a leheletem. Amikor a nyelvem kaparom a nyelvkaparóval, ugyanolyan szagot érzek mint amilyen a leheletem szokott lenni,szóval biztos a fehér lepedék miatt van a rossz lehelet.
2021. jún. 24. 02:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Égő érzés a nyelveden?
2021. jún. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor éreztem égő érzést a nyelvemen amikor fagyit ettem. Egyébként nem fáj.
2021. jún. 24. 02:59
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Igyál több vizet, valószínűleg attól elmúlik.
2021. jún. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös,remélem poénnak írtad.Le is írtam a kérdésben, hogy napi 4 litert iszom. Sose ittam keveset, de az utóbbi időben mégjobban odafigyelek hogy többet igyak.
2021. jún. 24. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyi leírnád hogy egy nap mit eszel?
2021. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Írtad ugye, hogy gomba lehet. Azt meg a cukrok/szénhidrátok etetik.

Illetve, hogy felborult az étkezésed és híztál is sokat. Hízást/evészavart a sok szénhidrát pont tud okozni.

2021. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha gomba lenne az könnyen le lehetne törölni.


Ez inkabb attól lehet higy elszarusodik a nyelved felszíne.

Milyen gyakran mosod a fogad? Fogkoved van?

2021. jún. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!