Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » El fogom veszteni a fogaimat?...

El fogom veszteni a fogaimat? Ilyen korán?

Figyelt kérdés

20 vagyok. Rendesen mosom és normálisan eszek. Pár napja viszont érzem hogy fáj az ínyem és be is van gyulladva, viszont fogorvoshoz nem tudok menni, mert 2 napja belázasodtam és amíg a gyulladás nem megy le, ők sem foglalkoznak vele.

Jobb felül kiesett a tömésem, középen alul pedig szintén be van gyulladva az íny valamiért. Nem értettem miért ezért elkezdtem nézegetni a tükörben és olyan, mintha a fog alja előtti íny "darabkát" mozgatni lehetne... Kicsit arrébb mozditottam óvatosan fogpiszkaloval és ilyen feketés dolog volt ott. Ez mitől van? A fogorvos tudván hogy gyulladt és beteg is vagyok, biztos nem fog fogadni egy ideig... Mit kellene tennem?


2021. jún. 30. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Erre fogorvos tudna válaszolni, itt szerintem nincs.

El kell menned másik fogorvoshoz, ez csak egyértelmű vagy nem?

2021. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogorvoshoz, hanem szájsebészetre menj. Akut állapotban is fogadni fognak. Sőt... Ez elég komolyan hangzik.
2021. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2esnek igaza van. Legalább hívd fel őket, lehet, hogy először antibiotikumot kell szedned pár napig, mert akut gyulladással nem nyúlnak bele, de ezt ők megmondják. Tanácsolom, ha valaki be tud vásárolni neked, akkor vegyen neked cserszömörcés szájvizet. Nekem enyhébb esetre ugyan, de nagyon jól bevált.
2021. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Na itt több dolgot is helyre kell tenni.

1. Egyáltalán nincs ok ekkora pánikra. Szájsebészre sincsen szükséged. Az ínygyulladás nem akut állapot.

2. Nem az ínygyulladás miatt nem fogadnak, hanem azért mert lázas vagy. Ilyenkor, ha nem sürgősségi beavatkozásról van szó, halasztják a kezelést. A fogínygyulladás nem sürgősségi eset, sem a töméskiesés. Lázat okozhatna egy nagyon gyulladt, gennyes, szétszvasodott fog, ekkor ennek ellenére is szükséges a fogorvosi kezelés, viszont az alapján, amit leírtál, neked nem fogeredetű a láz, így mint mondtam, a kezelés halasztódik.

3. Azért "lifeg" az ínyed, mert be van gyulladva. Amit pedig a fog tövében látsz feketeség, jó eséllyel fogkő lesz. Persze lehet szuvasodás is, látni kellene saját szemmel, de a leírtak alapján fogkő lesz.

4. Amint elmúltak (gyógyultak) a lázas tüneteid, jelentkezz be a fogászatra. Addig is, maxold ki a szájhigiénét, alapos fogmosás, fogköztisztítás.

2021. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy emiatt kiesnének a fogaid. Ahhoz fogínysorvadás “kell”, nem pedig gyulladás. Viszont nem vagyok fogorvos, ezt családi tapasztalat alapján írtam.
2021. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1 megtörtent mielőtt feltettem volna a kérdést, ami brutális, hogy szeptember vége, október eleje között tudnának csak időpontot adni. Ez azért durva.


#2 a láz miatt nem igazán mehetek sehova sajnos, de egy telefont holnap megejtek. Köszi!


#3 azt a szajvizet kiprobalom, köszi!


#4 egy telefont megejtek nekik max holnap, hátha tudnak valami hasznosat mondani. Egyébiránt de, azért nem fogadnak, mert gyulladt az ínyem és míg ez így van, nem is fognak, csak feliratnak valamit hogy csökkentse a gyulladást (legalábbis a fogorvos ezt mondta, őt kövezd meg ha nem így kéne lennie). Remélem tényleg csak fogkő lesz, elég durvának tűnik a dolog. Viszont a vége is problémát jelent, ugyanis a lázam képtelen lemenni. Algopirin, panalgorin, cefloxin amit szedek, a mai lesz a 3. nap és még mindig nem mentem 37.5 alá. Covidos persze nem vagyok, szóval ennek örülök asszem. Még talán annyit tudok hozzá fűzni hogy több mint 6 éve, mikor fogat mosok, vérzik tőle az inyem, pedig nem csinálom durván és a fogkefével sincs gond, hacerom, bátyám ugyan ilyet használnak csak más színnel és nincs bajuk vele. Köszi a választ neked is!


#5 értem, ezt jó tudni. Foghíjas sem szeretnék lenni de erre már nem tudok megoldást 😂😂 köszi a választ!

2021. jún. 30. 15:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Akkor szerintem nem értették pontosan a telefonban, hogy mi a problémád. Fogorvosként mondom :) Ha lázas vagy, taknyos vagy, meg ilyenek, azért nem kezelnek, mert nem akarják a rendelőben szétpermetezni a kórokozókat a szádból, plusz nyilvánvalóan neked is kellemetlenebb, bármilyen beavatkozást is végeznek. A fogínygyulladás viszont fogászatilag kezelendő probléma, az nem elvárható, hogy elmúlik magától, hiszen éppen ezzel a panasszal mész a fogászatra.

De remélem holnap akkor sikerül majd tisztázni a helyzetet :)

2021. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értelek, persze. Hát, nagyon mrghallgatni sem akartak, mivel azt mondtam volna épp, hogy milyen gyógyszereket szedek, de az első után már közbe szóltak és azt mondták hogy oké szeptember vagy október. Egyébként semmi ilyesmiről nincs szó: torkom be van gyulladva, fáj ha nyelek, de nem köhögök csak nehezebb lélegezni ha beszélek. Orrom rendben, tisztán és büszkén 😂 a láz viszont elképesztően random mozog. Miután válaszoltam mértem, 37.4 volt(rekord), előtte kicsivel bevettem a cefloxint meg a panalgorint, most megint megneztem mizu, erre 37.9... Tehát beveszem a gyógyszert ahogy kell és azt mondja hogy *hahh, nope* 😂

A fogammal kapcsolatban viszont, nem akarok gyökér lenni meg ilyesmi, de bal felül egy másik doki csinált nekem évekkel ezelőtt, gyökérkezelte azt hiszem meg tömött, azóta semmi gond semmi panasz nincs ott, a jobbat viszont már ő csinálta és 3szor kentem vissza hozzá, mert épp kiesett a tömés, vagy mert kikopott, ráadásul mindegyik ilyen tömésnél olyan jól elbeszélget az asszisztensével hogy hihetetlen, volt mikor egy bő percet csak állt és nevetve beszélgettek arról hogy a testvére párja esküvőjén a hapsi akit láttak milyen volt... Nem volt nehéz kibírni hogy ne nevessek egyébként, 2 érzéstelenítővel, valami cuccal amit ereztem hogy feszíti a fogaim, egy nyál szívóval és egy kevéske szétpörkölt fogporral a számban :D


Gondolkodom azon, hogy elmegyek inkább egy magánorvoshoz érdeklődni az árakról, hogy mennyibe kerülne az én "fogsorom" 😂 lehet jobb ötlet lenne mintsem várni szeptemberig/októberig.


Köszi ismét a válaszod!

2021. jún. 30. 16:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Magánhelyre kell menni. Pár nap alatt sorra kerülsz, egy felszíni fogtömés 12k Ft olcsóbb helyeken. Viszont ez nem jelenti azt, hogy minőségre nem jó.
2021. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ugy lesz. Eleg durvan faj mar annyira hogy a fulem is bele susog
2021. jún. 30. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!