Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökértömés utáni fájdalom?

Kovasky kérdése:

Gyökértömés utáni fájdalom?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hete járok gyokerkezelesre először kiedegelte az elhalt fogamat érzéstelenítő nélkül. Majd 2 napig tömés nélkül voltam hogy tisztuljon és utána mentem gyógyszeres tomesre ami 1 hétig volt benne kb. Most szerdán megint mentem kirisztitotta telejsen fájdalommentes volt majd lezárta a gyökeret végleges tomessel. Azóta nagyon minimális fájdalmat érzek ,de annyira minimális hogy néha el is felejtem munka közben csak egy idő után folyamatos kis fájás idegesítő lesz. Kérdésem hogy ez normális? Meddig fájhat? Interneten olvastam hogy 2-3 nap vagy 1-2 hét is lehet míg teljesen elmúl. Hidegre és nyomásra nem érzékeny.
2021. júl. 10. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor nekem tömték akkor csak utána 1-2 óráig fájt, szerintem hívd fel a dokit, hogy normális-e.
2021. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hogy normális-e hogy fáj***
2021. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hétig fájdogált utána megszűnt. Nem tudom előtte mennyire volt gyulladt a fog vagy ha nagyon basztatta most elképzelhető hogy maga a "kezelés" hatása a fájdalom és nem a fogad fáj. De azért érdemes rákérdezni mert nem mindig sikerül a gyökérkezelés elsőre.
2021. júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi még normális, és vegyél be egy fájdalomcsillapítót, fölösleges szenvedni. Ha lüktetni, feszülni, hasogatni kezd, erősen fáj, esetleg úgy érzed, megemelkedett a fog egy picit, kilóg a sorból, na akkor kell az ügyeletre menni, hogy kiszedjék a gyökértömést. Ez azt jelenti, hogy még mindig termelődik alatta a genny, és a tömés miatt nem tud kijönni.
2021. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos sokszor előfordul az ilyen. Szívás tud lenni, mert a fog nem magától fáj, hanem beavatkozástól vagy idegen anyagtól, amit az immunrendszered nem tud feldolgozni. Amiért fájhat: benne maradt ideg (a hátsó fogaknál tud 4 gyökércsatorna is lenni, amit nem mindig találnak meg), túltömés, foggyökér repedés. Ha fáj, akkor újratisztítás + tömés finomabban vagy vastagabb gyökérrel, esetleg kisröntgen a területről. Jó orvosok csak kritikus esetben javasolnak röntgent, mert nem egy esetet olvasni, hogy úgy se látják sokszor a problémát, még ha cbct is, mert a két gyökér egymásra vetül, és a ha hátsó gyökérciszta van, az takarásban vagy átfedésben lesz.
2021. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3 napja volt tömve és azóta csak minimális a fájás. Nem lüktet és nem nyilal. Régóta lehetett gyulladt mert már a fogam elhalt. Olyan érzés mintha kicsit feszitene a tömés benne . De változó. Van hogy nem érzem .
2021. júl. 10. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!