Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki mit hallott a fogcsíra-beül...

Ki mit hallott a fogcsíra-beültetésről? Úgy tudom, már alkalmazzák - de még csak átültetéssel (csecsemőkből veszik ki - ami nem a legjobb módszer). Mikorra lesz már igazi (őssejtekből)?

Figyelt kérdés
2008. dec. 9. 01:43
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
mi az a fogcsíra?attól újra kino a fogad?
2008. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
ha igen,akkor ez nagyon érdekelne engem!
2008. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A fogcsíra az, amiből a fog lesz.

A csecsemő szájában ott van mind. Abból nőnek ki majd a fogai.

2008. dec. 10. 20:30
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
és hol alkalmazzák és foleg mennyibe kerul?, mert errol még tényleg nem hallottam.tudnál valami konkrétabbat is?net oldalt vagy valami mást?remélem nem hulyítesz!
2008. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:

[link]


Ezzel az a gond (többek között), hogy ugyanolyan átültetés, mint a többi. Tehát donor és immunelnyomás kell hozzá, annak minden gondjával.

2008. dec. 11. 20:26
 6/8 anonim válasza:
84%
A fogcsíra kutatás jelenleg is tart, de már egereken sikerült a tokiói egyetemen. Szerintem pár éven belül már működni fog a dolog, persze ez csak az én gondolatom. itt egy link erről a cikkről. felvetés. [link]
2012. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

A csíraátültetést még csak kutatják. Viszont van egy másik hasonló módszer is, ami már több sikert mutat és alkalmazzák is (nálunk is). Ez pedig a saját bölcsességfog átültetése egy foghiányba. A bölcsességfog egy evolúciós maradvány abból az időből, amikor még hosszabb volt az állcsontunk - azóta viszont már funkcióját veszítette és a jövőben teljesen el fog tűnni.

A saját fog átültetésének módszere azon alapszik, hogy a fogeltávolítás (baleset miatti kilazulás vagy teljes kiesés) után kb. fél-egy órával a fog jó eséllyel élő fogbéllel visszahelyezhető. Egy óránál tovább nem fog életben maradni a fogbél, de gyökérkezelve még mindig stabilan vissza lehet illeszteni. Ennek persze feltétele hogy a gyökér és főleg a gyökércsúcs steril és sértetlen maradjon. (Tehát ha kiesik egy maradófog, akkor csak a koronánál szabad megfogni és nedves közegben tárolva - lehetőleg saját nyálban, de a tej is jó - azonnal fogorvoshoz kell fordulni.) Ugyan ez a módszer a felesleges bölcsességfog áthelyezésénél is ugyanúgy sikeres lehet. Persze a gyakorlatban lehetnek buktatói (méret nem stimmel, a fogbél mégis elhal vagy beszűkült régebbi foghiány...), de mindenképpen jobb mint egy idegentest beültetésével próbálkozni. Ebből a szempontból még a mesterséges implantátumoknál is jobb.

Főleg a nagyobb (kórházi) háttérrel rendelkező maxillo-faciális szájsebészek foglalkoznak vele, mivel szükséges lehet más szakterületek jelenléte (fogorvos, fogszabályzós szakorvos), illetve a beteg hosszabb távú megfigyelése (tekintve hogy még nincs elég tapasztalat erről az eljárásról).

2017. máj. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta ezt találtam:

2013:

[link]

2019:

[link]

Még mindig nem ember, még mindig csak kísérletek.

2020. máj. 12. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!