Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért vagy hogy haraptam meg...

Miért vagy hogy haraptam meg vagy el az arcom belső részét evés közben és mit tehetek, hogy többet ez ne forduljon elő?

Figyelt kérdés

Tegnap megharaptam az arcom belső részét evés közben és még mindig fáj.


Már máskor is előfordult velem egyszer-kétszer, de szerintem soha nem ennyire, mint most, ezért kérdezem.


Mi lehet az oka? Túl gyorsan ettem? Túl ferde az álkapcsom? Túl nagy az arcomon a bőr?


Lehet ahhoz köze ennek, hogy amikor kiderült, hogy mind a négy bölcsességfogam vízszintesen fekszik és ezért ki kell őket műteni, mivel tolják össze a maradék fogaimat, kettőt egy-egy külön műtétben ébren műtőttek ki, de tán már az is túl késő volt a deformálódáshoz, de pláne az, hogy a másik kettőt viszont altatásban műtettem ki magánklinikán, ahol hozzáértek egy ideghez, amitől nagyon sokáig nem éreztem a nyelvem felét hosszában, mármint teljesen érzéketlen volt, ha rágtam is, nem éreztem, csak később a vér ízét, amire a műtét után a kezelőorvos azt mondta, hogy majd ha kivesszük a varratokat, biztos jobb lesz és valamivel tényleg jobb is lett, meg azt is mondta, hogy szedjek E-vitamint, és bár nem túl kiegyensúlyozott az étkezésem, de szokott olyan időszakom lenni, hogy gyakran elharapom a nyelvemet azon a felén a számnak, de akkor mindig tudom is, hogy pótolnom kell az E-vitamint és ezért kérdezem, hogy lehet ez is amiatt, pláne, hogy ugyanazon az oldalon van, ahol néha lebénul a fél nyelvem, vagy az arcnak nincs köze az étkezéshez, hiszen ez eddig igen ritkán fordult csak elő velem...


Szerencse, hogy azt tudom, hogy a szájban lévő sebek gyorsabban gyógyulnak be, mint a máshol lévő sebek, mégis meglep most reggel, délelőtt, hogy még mindig nagyon fáj és érzem a nyelvemmel, hogy lejött egy réteg az arcom belső részéről, mintha felhorzsoltam volna a térdem elesés után...


Mit tudok ezzel csinálni, hogy ne fájjon ennyire azon kívül, hogy magamat nyugtatom, hogy majd el fog múlni...?


És mitől történt ez és mit tehetek, hogy többet ne forduljon elő, mert ez most tényleg nagyon fáj!



#archarapás #arc elharapása
2021. júl. 12. 09:12
A kérdező szavazást indított:
Velem is volt már ilyen és tudom is, hogy mi a válasz, megírom idelent!
Velem is volt már ilyen, de nem tudom, miért, ám érdekel a válasz!
Velem is volt már ilyen, de nem is érdekel a válasz.
Tudom a megfejtést és meg is írom lentebb!
Nem tudom és nem is érdekel.
Nem tudom, de érdekel.
Csak szavazni jöttem, de egész érdekes kérdés!
Egyéb, lentebb kifejtem
4 szavazat
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez szerintem mindenkivel előfordult már, sok oka lehet, természetesen az is, hogy hogyan állnak a fogak. Nekem nemrég állandóan fájt belül egy ponton az arcom belső része és kiderült, hogy egyik fogamból letört egy darab és éles volt, ami mindig hozzáért. Megoldás nincs, ha a szádban alapból nincsenek problémák. Lehet lassabban rágni és akkor ez elkerülhető, de ez sokáig nem kivitelezhető úgysem.
2021. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. júl. 12. 09:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A fogak állása sokat számít, nekem pl. a felső szemfogaim álltak kifelé, és állandóan véresre haraptam a számat vele. Fogszabályozó megoldotta.

Amúgy csak egy visszajelzés, legközelebb próbáld meg tagolni a mondandódat, mert ez így elég durva :D

2021. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Félreharapsz ennyi. Nem lesz baj nyugi.
2021. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, még ha konkrét segítséget nem is kaptam, hogy mivel gyorsíthatnám a fájdalmat máskor.


Amúgy így is annyira tagoltam már a mondandómat, ahogy csak tudtam, de majd máskor igyekszem még ennél is jobban. :)

2021. aug. 8. 17:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!