Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kihúzták a bölcsesség...

Ha kihúzták a bölcsesség fogam és elmozdította az orvos a másik (másfél éves) végleges fogtömésem, na olyankor mi van?

Figyelt kérdés

Ez normális?

Érzem ahogy beleragad az alsó fogam a felső fogam tömésébe,

fáj is tehát remek.

A kihúzott fog után kettővel van a baj.

Ha össze szorítom a fogam nehezen tudom kinyitni a számat... Mintha rágó lenne csak ott...

Rengeteget vártam az időpontra, legközelebb is csak 1 hónap múlva mehetek teljesen más problémával...

Teljesen el vagyok keseredve.

Kifejezetten igényes helyre mentem pedig.


2021. júl. 19. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Az van ilyenkor, hogy a másfél éves fogtömésedet is pótolni kell.

Amúgy nincs végleges fogtömés. A fogad kopik, az állkapcsod, ínyed változik, félévente amúgy is kontrollra illik járni.


Hívd fel, és közöld vele a problémádat, s hogy sürgősen orvosolni kell, mivel még több szövődménye lehet egy hónap alatt.

2021. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én biztosan bemegyek holnap és kicsapom a balhét (kulturáltan)... 😅
2021. júl. 20. 00:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Márpedig az előző fogorvosom egy angyal volt és ő mondta, hogy ez jó sokáig bent lehet. Nem másfél évig meg ilyenek...
2021. júl. 20. 00:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy csak most tűnik úgy hogy múlik a kovid, hogy járjon így az ember...Legalább kaptam normális választ, köszönöm 😃
2021. júl. 20. 00:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem mégiscsak gond kellett legyen azzal a töméssel sajnos. Lehet, hogy összességében jobban is jártál így, nem csak akkor veszed észre, hogy nem zár jól és nem stabil, mikor már alászuvasodott és begyulladt a fogad. De szerintem is sürgős ügynek számít ez, mert most a tömés alá bemegy minden kaja és elég rendesen elkezdhet ott szuvasodni.
2021. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Normális helyen egy bölcsességfog eltávolítása előtt aláíratnak veled egy papírt (2 példányban), amin rajta van, hogy milyen kockázatokra lehet számítani és azt te elfogadod. Ilyen kockázat többek között a meglévő fogak sérülése és a szájzár is. Ha vállalnak garanciát a munkájukra, és bizonyíthatóan a foghúzás közben sérült meg a tömés - és nem csak szarul lett megcsinálva (és eddig a bölcsességfog tartotta a helyén), akkor megcsinálják neked a tömést.

A szájzár ilyenkor gyakori tünet: ne pihentesd, hanem tornáztasd az állkapcsodat.

2021. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. júl. 20. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!